39 chorych kotów - błagamy o pomoc

Zbiórka zakończona
Wsparło 486 osób
4 790 zł (29,94%)

Rozpoczęcie: 6 Lutego 2018

Zakończenie: 6 Lipca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Na telefon interwencyjny odebraliśmy zgłoszenie, a właściwie błaganie o pomoc od starszych ludzi, których przytłoczyła sytuacja na ich posesji. Od lat dokarmiali wiejskie koty, z każdym rokiem kotów przychodziło coraz więcej, a im lat nie ubywało...

Pojechaliśmy tam. Zastana sytuacja i nas nieco przytłoczyła. W obejściu przebywa 39 chorych kotów. Część z nich, mimo dokarmiania jest mocno wychudzona, z objawami kociego kataru, biegunki, świerzbowca usznego. Niektóre są niepełnosprawne, inne niedowidzące. Spora grupa wśród nich to koty starsze, ale są też ok. półroczne maluchy.

Każdy kot bez wyjątku wymaga leczenia,  w mniejszym lub większym zakresie.

Koszty leczenia będą ogromne. Nie udźwigniemy tego sami. Same leki, które trzeba będzie podać to bardzo duży wydatek. Za kilka dni jedziemy tam z lekarką weterynarii, która obejmie koty opieką. To też koszt, choć mniejszy niż wielokrotny transport wszystkich kotów z odległej wioski do lecznicy.

Łapka i Gwiazdka

Podczas interwencji zabraliśmy pierwszych 6 kotów (pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne, świerzbowiec uszny, powiększone węzły chłonne, wodnista i cuchnąca biegunka, stany zapalne jamy ustnej i dziąseł - zęby w fatalnym stanie, część do usunięcia, odwodnienie). Dwa zostały w szpitalu "Psichodnia", cztery leczone są w domu tymczasowym.

Aby rozładować to skupisko kotów znajdziemy im nowe domy, ale wcześniej trzeba je wyleczyć i na to potrzebujemy pieniędzy.

[Aktualizacja 8.02.2018]

Gwiazdka już po zabiegu usunięcia chorych ząbków, jeszcze w szpitalu.

[Aktualizacja 10.02.2018]

Kacperek i trzy kociaki są leczone w DT. Łapka nadal w szpitalu.

Dwa kolejne koty przywieźliśmy w czwartek wieczorem. Didi i Paluch wymagają intensywnego leczenia.

[Aktualizacja 12.02.2018]

Pierwsza wizyta z wetką Olą. 17 kotów przebadanych i zaopatrzonych. Tylko jeden był zdrowy. Dwa w najgorszym stanie zabrane do szpitala. Jedna kotka pojechała na kastrację. To dopiero początek.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
10 zakończonych zbiórek
Wsparło 486 osób
4 790 zł (29,94%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość