7 psów z koszmarnych warunków prosi o pomoc

Wsparło 75 osób
3 071 zł (78,74%)
Brakuje jeszcze 829 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 4 Października 2020

Zakończenie: 31 Marca 2021

Dnia 27.07.2020 roku w bardzo upalny dzień, powyżej 30 stopni Celsjusza odbyła się interwencja TOZ/Oborniki w Gminie Ryczywół. Pojechaliśmy  na sprawdzenie warunków bytowych 7 psów - zobaczyliśmy koszmar i ich cierpienie.

W pokoju były przywiązane na max. 40 cm, skręconych łańcuchach 4 psy - 2 w typie rasy bull i 2 terierki. Psy według zeznań świadków nigdy nie były wypuszczane na powietrze. Nie miały dostępu do wody i jedzenia, stały i leżały we własnych odchodach. W pokoju czuć było ogromny fetor moczu i kału niewychodzących psów. Po oknach sąsiadów chodziły karaluchy. Oprócz nich w pokoju znajdowały się 2 suczki.

Przed wejściem do domu była uwiązana na bardzo krótkiej lince suczka około roku, też bez dostępu do wody, bez schronienia przed żarem słońca i innymi warunkami atmosferycznymi.

Podjęliśmy decyzję o odbiorze wszystkich psów z  7.3 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Na miejsce interwencji przyjechał patrol policji z Oborniki oraz wójt gminy - dzięki wielkie za asystę.

Na miejsce zostało wezwane również schronisko Azorek z Obornik w celu zabrania i przetransportowania psów pod opiekę Azorka. Wszystkie psy miały anemię, były odwodnione, zapchlone, zarobaczone. Zostały przeprowadzone badania krwi, które wykazały u jednego z nich ciężki stan wątroby. Psy z powodu  niedożywienia dostawały karmę specjalistyczną na chorą wątrobę i bardzo delikatną na przewód pokarmowy.

Zwracamy się do Państw o ponowną pomoc, bez Was nie dalibyśmy rady ratować naszych Braci Mniejszych. Wielkie dzięki!

Niestety Schroniska Azorek nie stać na taki wydatek .

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 75 osób
3 071 zł (78,74%)
Brakuje jeszcze 829 zł
Wesprzyj