Walczymy o życie dwóch kucy - Agatki i Balbinki, cudem uratowanych od okrutnej śmierci

Wsparło 1 026 osób
15 500 zł (77,5%)

Rozpoczęcie: 25 Grudnia 2018

Zakończenie: 15 Marca 2019

Ciężko jest nam pisać te słowa, bo nie tak miało być. Chciałybyśmy móc Was dziś poinformować, że dziewczynki mają się dobrze i są szczęśliwe - niestety nie możemy. Agatka odeszła, a razem z nią cząstka naszych serc. Tak bardzo pragnęła żyć, ale Jej starcie z chorobą, to była bardzo trudna i nierówna walka. Lata zaniedbań spowodowały zdeformowanie dosłownie całego ciałka. Mimo, że Agatka przeżyła kiedyś takie wielkie cierpienia, była tak wspaniała, mądra i cudowna, że słowa tego nie oddadzą, podobnie jak naszego bólu po Jej stracie...
Stan Balbinki jest również ciężki, jednak rokowania są pewniejsze niż w przypadku Agatki. Balbinka bardzo przeżyła odejście Agatki, były sobie bardzo bliskie i szybko stały się prawdziwymi przyjaciółkami .
Właśnie dzięki Państwa wsparciu udało nam się założyć min. kamerę w boksie dziewczynek i dzięki niej mogłyśmy nie tylko 24/24 obserwować ich stan zdrowia, ale także niesamowita przyjaźń i wzajemne wsparcie tych dwóch kucyków, narażonych w przeszłości przez ludzi na tak potworne męczarnie. Kiedy Agatka leżała, Balbinka namawiała ją, by próbowała wstać, szturchając ją główka dopóki się nie podniosła . A kiedy stan Agatki gwałtownie się pogorszył, Balbinka już jej nie szturchała tylko przykrywała ją słomą... Zanim Agatka odeszła przeprosiłyśmy ją za całe zło, którego doznała od ludzi i obiecałyśmy Jej, że będziemy walczyć o poprawę losu zwierząt z takim zaangażowaniem, jakie wykazywała ona sama w czasie swoich trudnych zmagań o życie.
Z całego serca pragniemy Wam podziękować za wsparcie dla tych dziewczynek <3. Środki z tej zbiorki zostały przeznaczone na dalszy etap terapii oraz wszystkie niezbędne zabiegi dla koników. Dzięki Państwa pomocy niczego im nie brakowało i Agatka pewnie przeżywała najlepszy okres w swoim życiu, w którym doznała tyle miłości ile tylko ludzie są w stanie dać i była pod ciągłą najtroskliwszą opieką.
Kochani, prosimy pamiętajcie o Balbince, trzymajcie za nią mocno kciuki, bo ona nadal zmaga się z ciężką chorobą i potrzbuje w dalszym ciągu Waszego wsparcia!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
44 zakończone zbiórki
Wsparło 1 026 osób
15 500 zł (77,5%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość