Uśpić czy ratować?

Zbiórka zakończona
Wsparło 186 osób
6 400 zł (95,52%)

Rozpoczęcie: 3 Września 2020

Zakończenie: 25 Września 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
10 Września 2020, 00:18
ALEX JUŻ PO OPERACJI

Aleks przeszedł już operację (ma cięcia z obu stron bioder) oraz kastrację i teraz powoli będzie dochodził do zdrowia w domu tymczasowym. Na razie musimy go ograniczać ruchowo, dlatego kupiliśmy mu specjalny kojec, jest też zacewnikowany. Niestety ma odleżyny ale dbamy o ich sterylność i gojenie się. Alex odzyskał apetyt, przyjmuje leki i jesteśmy dobrej myśli. Teraz jeszcze sen z powiek spędza nam problem opłacenia za niego faktury. Trzymajcie kciuki za Alexa!

Alex owczarek niemiecki został znaleziony w głębokim, przydrożnym rowie przez przypadkowego kierowcę. Miał dużo szczęścia, bo rów był tak głęboki, że równie dobrze nikt mógł go tam nie znaleźć. Trafił do schroniska i się okazało, że ma takie urazy, których tu na miejscu nikt nie poskłada, a koszty przesądzą o jego uśpieniu... Taka niestety jest rzeczywistość i choćby się nam nóż w kieszeni otwierał, nic nie poradzimy...

Jedyne co możemy zrobić to przejąć go pod naszą opiekę i szukać pomocy dalej. Tak też uczyniliśmy, ale będziemy bardzo potrzebować Waszej pomocy i wsparcia! Pies duży około 40 kg wagi, miał połamaną miednicę, kość biodrową prawą z przesunięciem i zwichnięty staw biodrowy lewy. Ze względu na brak możliwości udzielenia mu pomocy na miejscu Alex został przewieziony do Aleksandrowa Łódzkiego do Centrum VetHouse. Doktor Radosław Owczarek podjął się wykonania zabiegu i hospitalizacji Alexa uprzedzając nas o wysokich kosztach z tym związanych.

Operacja około 4000 zł i doba w szpitalu ok. 150 zł. Będzie około 10 dni. Doliczając koszty transportu, kastracji, koszty rehabilitacji po operacji będziemy potrzebować około 6700 zł.

Kochani wiemy, że suma ogromna ale jeśli każdy z Was pomoże i wpłaci na Alexa, chociaż 10 zł to z pewnością razem uzbieramy tę kwotę! Pies młody, może 3 lata, i chce żyć! No nie mieliśmy sumienia mu tego odmówić... Popatrzcie  na zdjęcia RTG, nie chodziłby... Dajmy mu szansę! A potem znajdziemy mu najlepszy dom na świecie!

Po operacji wygląda to tak:

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
78 zakończonych zbiórek
Wsparło 186 osób
6 400 zł (95,52%)