Cierpiała długo 🆘 Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Ofiara pseudohodowli prosi o pomoc

Zbiórka zakończona
Wsparły 23 osoby
1 210 zł (60,5%)

Rozpoczęcie: 1 Maja 2020

Zakończenie: 25 Lipca 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
08 Lipca 2020, 13:14
Co słychać u ALMY

08 Maj 2020
Alma była wczoraj na kolejnej wizycie w lecznicy. Sunia już nie piszczy i nie wyje cały czas, ale jest nadal bardzo smutna i wycofana, czasami popiskuje. Alma na widok człowieka ucieka, chowa się pod stołem, za krzakami, pod drzewem, boi się podejść.

Opis z lecznicy:
"Obrzęk wokół szwu już zdecydowanie mniejszy.
Nadal obecna przebudowana tkanka, bliznowiec.
W doczaszkowej części szwu obecna przepuklina.
Średnica około 1 cm, jatrogenna (wynikająca z działań lekarza operujacego)
W świetle przepukliny obecny tłuszcz.
Przepuklina wynika z nieprawidłowego zszycia rany po cesarce."

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za szelki dla naszych podopiecznych.

18 Maj 2020
Rana na brzuszku Almy wygląda coraz lepiej, już ją nie boli, obrzęk zszedł, Pani Doktor zdjęła szwy.

Relacja Germaine:
"Kiedy Alma do nas trafiła, była bardzo smutna i wycofana, bolał ją brzuch, ciągle piszczała i wyła, wszystkiego się bała. Teraz, kiedy szwy zostały już zdjęte Alma już nie musi być izolowana od innych psów i wychodzi na dwór razem z nimi. Towarzystwo innych psiaków jej bardzo pomogło, Alma dzięki nim się bardzo zmieniła, nabrała pewności siebie, próbuje je naśladować we wszystkim, podpatrując je nauczyła się załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz."

Chcesz adoptować Almę? Wypełnij ankietę adopcyjną:
www.ankieta.sosbokserom.pl

Alma w ostatniej chwili przeszła pod opiekę naszej Fundacji. Cierpiała bardzo. Na brzuchu świeży ślad po bardzo źle wykonanej cesarce, rana w stanie zapalnym, bolesna, paskudząca się. Silny obrzęk okolicy. Alma jest bardzo smutna, wycofana i cierpiąca.

Opis z lecznicy: Suczka mocno wycofana i wystraszona. Wymiotuje żółcią. W domu tymczasowym cały czas piszczy i wyje. W sutkach mleko.

Jama brzuszna napięta, silna tkliwość okolicy szwu, wyczuwalne zgrubienie wielkości pięści wokół szwu. Silny odczyn zapalny wokół szwu. W kanałach słuchowych cechy zapalenia przewlekłego. Kanał przerośnięty, spora ilość drożdżakowej wydzieliny. Wykonano badanie krwi: w morfologii zaawansowany stan zapalnym. Suczka pozostawiona bez leczenia mogła umrzeć. Przy takim stanie zapalny prawdopodobieństwo rozwoju posocznicy jest bardzo duże.

Alma została w lecznicy, dostała kroplówkę, leki osłonowe, przeciw bólowe i antybiotyk. W domu tymczasowym dostaje leki przeciwbólowe i antybiotyk, nadal cały czas popiskuje. Bardzo prosimy Państwa o wsparcie, w tym trudnym dla nas okresie epidemii. Obecnie już ponieśliśmy koszt badań, leków i leczenia 439 zł.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
17 aktualnych zbiórek
25 zakończonych zbiórek
Wsparły 23 osoby
1 210 zł (60,5%)