Alternatywa Zielonogórska

Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Aneta Pawlak

E-mail kontakt@azg.org.pl

Telefon 507748538

Lokalizacja Zielona Góra, lubuskie

...Bo każde zwierzę zasługuje na dom...

Zajmujemy się bezdomnymi i skrzywdzonymi zwierzętami, w szczególności kotami.

Naszym priorytetem jest przede wszystkim zapobieganie bezdomności. Naszym marzeniem jest to, żeby każde zwierzę miało odpowiedzialnych właścicieli, którzy będą się o nie troszczyć.

Można to osiągnąć tylko wtedy, kiedy nie będą rodzić się niechciane psy i koty. Kiedy każdy kociak i szczeniak będzie wyczekiwany i kochany od początku, a nie wyrzucany w kartonie jak rzecz...

Od wielu lat prowadzimy program sterylizacji dzikich kotów w naszym mieście. Dzięki temu nie urodziły się kolejne setki małych kociaków, które giną w krzakach z głodu, chorób lub drapieżników. Dzięki temu wiele kotek zostało uratowanych, bo miały już ropomacicze lub nosiły w sobie martwe płody.

W miarę możliwości zapewniamy domy tymczasowe dla bezdomnych zwierząt aż do czasu znalezienia im nowego właściciela i domu. Staramy się dokładnie opisywać ich charakter, żeby przyszły właściciel był jak najlepiej przygotowany na przyjęcie nowego mieszkańca.

Często mamy trudne przypadki, które wymagają długiego leczenia, czy naprawienia zniszczonej psychiki. Niektóre koty czekają na dom latami. Niektóre są "wiecznymi tymczasami" i są u nas do końca.

Koty przed wydaniem do nowych domów są leczone, odpchlane, odrobaczane, chipowane i jeśli wiek na to pozwala - kastrowane, w szczególności zwierzęta wyglądające rasowo. 

My przede wszystkim zapobiegamy bezdomności u źródła, zamiast zbierać efekty bezmyślnego rozmnażania.

Mamy nadzieję, że kiedyś nadejdzie taki dzień, że wszystkie schroniska opustoszeją, bo wszystkie psy i koty będą miały swoje domy i odpowiedzialnych właścicieli.

Pomóżcie nam w tym. Bądźcie z nami!

 

Pomogli

Ładuję...

Adopcje