Dar życia dla Babci Stoczniowej!

Zbiórka zakończona
Wsparło 51 osób
1 018 zł (101,8%)

Rozpoczęcie: 11 Kwietnia 2016

Zakończenie: 11 Czerwca 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pomorscy wolontariusze opiekują się 250 kotami bytującymi na terenach gdyńskich stoczni. W trakcie jednego z dyżurów karmienia, zabrali ze sobą do Fundacji kocią bidulkę pilnie potrzebującą leczenia. Nazywali ją Stoczniową Babcią., ponieważ poznali ją około sześciu lat temu, kiedy była już dorosłą kotką. Stoczniowych zwierząt w wieku 6+ można policzyć na palcach jednej ręki. Życie kota stoczniowego jest bardzo trudne, a w konsekwencji krótkie.

Babcia Stoczniowa jest ewenementem. Ma za sobą wiele niełatwych lat życia w uciążliwych warunkach. Musiała walczyć i być wytrwałą niezależnie od braku jedzenia, mrozu czy deszczu. Wolontariusze zabierali ją już kiedyś na leczenie nawracającego kataru, za każdym razem dawała radę. Była żywotną i pełną energii kotką. Tym razem jednak znaleźli ją w fatalnym stanie – była wychudzona, odmawiała jedzenia, miała wysoką temperaturę i zatkane drogi oddechowe.

Udało się wyjąć ją z budki i zapakować do transportera, po czym została przewieziona do lecznicy. U weterynarza okazało się, że ma chore oskrzela, zapalenie jelit i biegunkę.

Po pewnym czasie stan kotki pogorszył się. Było to spowodowane niską temperaturą oraz wycieńczeniem. Babcia nie przeżyłaby tej zimy… Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Kotka potrzebuje opieki szpitalnej. Kotka udowodniła, że jest dzielna i potrafi poradzić sobie w nawet najbardziej nieznośnych okolicznościach. Wiemy, że w domowych warunkach ma szansę przeżyć kilka pięknych lat i właśnie to chcielibyśmy móc jej w przyszłości podarować.

Teraz jednak musimy skupić się na przywróceniu kotce zdrowia. Leczenie będzie długotrwałe, a koszty opieki weterynaryjnej i hotelowania szpitalnego bardzo wysokie. Kocica potrzebuje lekarstw, zastrzyków, suplementów diety oraz bardzo dobrej, specjalistycznej karmy.

Babcia Stoczniowa to jedno kocie istnienie – kochana, czująca i mrucząca istota, która zasługuje, na dar życia. Powalczmy wspólnymi siłami i postarajmy się, aby Babcia Stoczniowa otrzymała od nas ten wspaniały, najcenniejszy prezent!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Wsparło 51 osób
1 018 zł (101,8%)