BĄDŹ MIŁY dla psów z Radys

Anna
organizator skarbonki

Wyjątkowo nie dla Milanówka, bo sytuacja także wyjątkowa.

- Potrzebujemy pomocy w schronisku w Radysach. Pracownicy schroniska przestali karmić psy, sprzątać, zabrali miski z wodą - mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt i apeluje do wolontariuszy.

Dotychczasowy właściciel mazurskiego schroniska jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami i posiadanie amunicji bez zezwolenia.

Podczas interwencji 17 i 18 czerwca 2020 w schronisku w Radysach interwencyjnie odebrano 70 psów i jednego kota.

Szczegóły w filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=_r46WWqrZRM&fe ature=emb_title

POTRZEBNA POMOC FINANSOWA:

Bank BGŻ BNP Paribas
42 1600 1462 1872 6154 7000 0001

Dane do przelewów zagranicznych:
IBAN: PL42 1600 1462 1872 6154 7000 0001
BIC/SWIFT: PPABPLPK

PayPal: paypal.me/dlazwierzat

POMOC RZECZOWA:

karmę, miski dla psów różnej wielkości, smycze, obroże, szelki prosimy wysyłać na adres: Pogotowie dla Zwierząt, Sekłak 15, 07-120 Korytnica, z dopiskiem „Radysy”

możesz też kupić cegiełkę za 20 pln na mokrą karmę
https://apetete.pl/zbiorka-dla-fundacji-judyta-kar my-mokre.html

ADOPCJA:

Psy czekają na DOM
https://www.facebook.com/psyzradys

WOLONTIARIAT:

na tę chwilę nie potrzeba już wolontariuszy, ale bądźcie czujni -szczegóły na grupie
https://www.facebook.com/groups/643973192866932/

W działaniach na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt uczestniczyło czterech prokuratorów, biegły z zakresu weterynarii, 40 policjantów oraz kilkudziesięciu inspektorów i wolontariuszy organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.

Podczas oględzin w schronisku dokonano inwentaryzacji psów i sprawdzano ich stan zdrowia oraz to, czy liczba zwierząt jest zgodna z dokumentacją. Według śledczych, na terenie schroniska znaleziono 10 nieżywych psów, natomiast 70 wymagających leczenia zostało odebranych i przekazanych m.in. do klinik weterynaryjnych, bo stan niektórych zwierząt zagrażał ich życiu.

Od początku roku do końca maja 2020 schronisko oddało do utylizacji 4 tony martwych zwierząt.

W 2018 roku w schronisku w Radysach „oficjalnie” umarło 20 proc. zwierząt. Tymczasem w schroniskach gminnych i pozarządowych śmiertelność utrzymuje się na poziomie 5-6 proc.

Same koszty przeprowadzonej interwencji to kilkadziesiąt tysięcy złotych: koszty lekarzy, pracy behawiorystów, specjalistów zoopsychologów, koszty transportów, jak i przygotowania całego przedsięwzięcia. A to tylko jeden dzień…

"Jest to ogrom pracy i środków, jakie musimy ponieść, a jesteśmy w pierwszym dniu oficjalnej już walki. Dziś jesteśmy w stanie odebrać ponad 200 zwierząt, których przebywanie zagraża utracie zdrowia i życia. W kolejne dni, tygodnie i miesiące mamy zamiar ratować kolejne psy i doprowadzić do zakazu przyjmowania do Radys zwierząt. Pomóżcie nam w tym."

__________

o nas:

"Bądź miły dla Milanówka" to cykliczna zbiórka karmy i akcesoriów niezbędnych do opieki nad zwierzętami w schronisku.

Podczas pięciu edycji akcji zebraliśmy ponad 2 tony darów! Oprócz najlepszej jakości karmy dzięki zbiórce "Bądź miły dla Milanówka" do schroniska trafiły m.in. obroże GPS, kamery domowe (video nianie), klatki kennelowe, buda, miski, smycze, szelki i garnki.

W 4. edycji do akcji dołączył barber shop "Ferajna" - pieniądze na schronisko były zbierane także podczas urodzinowego walk-in tattoo. Dzięki tatuatorom z Monkey Hide Tattoo w jeden dzień udało się przekazać do schroniska dodatkowe 2 800 PLN!

Oprócz Schroniska w Milanówku w 3. edycji wsparliśmy także Straż dla Zwierząt.

Wsparli

50 zł

Karolina

60 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Domi

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Asia

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

105%
4 210 zł Wsparły 64 osoby CEL: 4 000 ZŁ