Walczymy z nimi o każdy oddech!

1 dzień do końca
Wsparło 6 osób
202 zł (13,46%)
Brakuje jeszcze 1 298 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 22 Lipca 2021

Zakończenie: 28 Lipca 2021

Bubu i Lilka. Konie z bardzo zaostrzonym RAO. 

Baron ma 17 lat. W Kucykowie od prawie 4 lat. Z każdym rokiem walczę o jego każdy oddech. Bubu oprócz bardzo zaostrzonego RAO ma problemu z serduszkiem szpata i przetrącenie miednicy. 

Okres już od wczesnej wiosny jest dla Niego tragiczny. Każdy dzień to walka, aby mógł oddychać, aby mógł normalnie żyć. Tętno Bubu niekiedy dochodziło do 44. Był strach w jego i moich oczach czy da radę. Czy nie pęknie mu serduszko od wysiłku łapania powietrza. Całe dnie inhalacji chłodzenia sterydów. Baronek od ponad dwóch tygodni  dostaje sterydy oraz inne leki dla RAO 

Jest to kuracja na parę dni, która jest bardzo kosztowna. Bez Niej Baron po prostu umrze. Umrze w męczarni, bo się udusi.

Tak samo Lilcia.

Lilka ma 23 lata i również ostre RAO. Lilka jest naszą kochaną emerytką zamieszkującą Kucykowo od prawie 3 lat. Pracowała bardzo ciężko w swoim życiu, o czym świadczy zapadnięty grzbiet pozrywane ścięgna. 

Lilki tętno w te upały dochodziło do 45. Brak możliwości oddychania zagrażał jej życiu. Jest na sterydach od dłuższego czasu i na Diraterolu. Bez tego... Tak samo jak Baron umarłaby w męczarniach. 

Kuracja na dwa tygodnie leczenia samego Bubu i Lilki wynosi prawie 2 tys. zł. 

Nie jestem w stanie sama tego udźwignąć, mając na stajni pozostałe chore konie...

Nie mogę iść do pracy. Jestem na zasiłku rehabilitacyjnym. Muszę być na stajni każdego dnia od rana do wieczora. Nie mam pracowników, którzy mogliby zastąpić mnie, abym mogła iść do pracy mam wolontariuszy, którzy bardzo mi pomagają w codziennych obowiązkach na stajni, jednak bez środków na leczenie nie dam rady. 

Dzierżawa, siano, słoma... To są ogromne wydatki na nią samą. 

Błagam Was o pomoc w opłaceniu faktur za ich leczenie. Leczenie jest długie i bardzo kosztowne. Znowu zaczną generować się długi, które mnie zniszczą. Błagam o pomoc. 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
83 zakończone zbiórki
1 dzień do końca
Wsparło 6 osób
202 zł (13,46%)
Brakuje jeszcze 1 298 zł
Wesprzyj