Przez człowieka ma gronkowca, ropomacicze, odleżyny, krosty ropne, wrzody, przerośnięte pazury i problemy z oddychaniem - Bercia błaga o pomoc

Wsparły 243 osoby
5 035 zł (111,88%)

Rozpoczęcie: 7 Lutego 2019

Zakończenie: 30 Czerwca 2019

Berciku, Myszko, Myszeczko, Mynieczko, Mynnuniu Moja…
Uparty osiołku, prosiaczku rozsypujący karmę, miniaturowy niedźwiadku chrapiący, śpiewaczko operowa śpiewająca arie do karmy
Nie przybiegłaś się przywitać wesoło merdając ogonkiem …
Nie staranowałaś psiaków, żeby szybciej się dostać do kuchni …
Nie czarujesz mnie wzrokiem, nie wystawiasz języka, nie rozśmieszasz, nie pchasz się na siłę do legowiska depcząc i siadając na innych psach.
Przeszłaś przez piekło, a było w Tobie tyle radości Pieszczoszku.
Miałaś się w końcu nacieszyć beztroskim życiem, miękką kołderką, pełną miską, trawką na której uwielbiałaś się wylegiwać, basenikiem z chłodną wodą.
Śpisz cichutko na swojej kołderce, nie przyszłaś się przywitać ….
Za krótko byłaś w naszym życiu....
Bercia została pochowana na Cmentarzu Psi Los obok Happy, Miśka, Luśki i Laury.

Dziękujemy Państwu za wsparcie dla Berci. Obecnie rozliczenie ponieważ dojdą dodatkowe koszta, które umieścimy w rezultacie zbiórki.

Badania: krew morfologia i biochemia, kał badanie ogólne i na giardie, mocz badanie ogólne i posiew, szampon leczniczy i antybiotyk (zapas na 2 tygodnie) ze względu na stan skóry to koszt: 727 zł, fvat numer 4/2/2019.

Krople do oczu i żel do oczu: 45,98 zł, fvat numer 693/2019.

13-02-2019: konsultacja kardiologiczna, asysta anestezjologa, badanie krwi i zabieg sterylizacji, plastyka skóry na brzuchu: ovariohysterectomii, ściana macicy w stanie zapalnym z licznymi torbielami, torbiele również na jajnikach, liczne zrosty macicy z siecią: 1087 zł, fvat numer 6/2/2019.

Karma Royal Canin Hypoallergenic i preparat na skórę i sierść: 294,70 zł

Bercia przeszła w środę zabieg sterylizacji i plastyki skóry na brzuchu. Przed zabiegiem wykonano badanie kardiologiczne echo serca oraz badanie krwi.

Opis badania:
Wykonano zabieg ovariohysterectomii, ściana macicy w stanie zapalnym z licznymi torbielami. Torbiele również na jajnikach. Liczne zrosty macicy z siecią.

Badanie echo serca, badanie krwi, asysta anestezjologa oraz zabieg to koszt: 1087 zł, fvat numer 6/2/2019.

24 Luty 2019
Bercia była we wtorek na wizycie w lecznicy, u suni pojawiła się biegunka. Bercia dostała leki osłonowe i probiotyki, po kilku dniach jej stan się poprawił. Oczy suni wyglądają dużo lepiej, Bercia cały czas dostaje antybiotyk ze względu na bakteryjnie nadkażoną skórę.

03 Marzec 2019
Bercia była w środę w lecznicy na wizycie kontrolnej i zdjęciu szwów.

Relacja Germaine:
"Bercia czuje się bardzo dobrze, szwy zostały już zdjęte. Niestety przez ten okres 2 tygodni po zabiegu suni nie można było kąpać, więc stan skóry się znowu pogorszył. Na szczęście Bercię można już kąpać i mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Bercia jak to buldog jest bardzo ciekawska i uparta, musi wszędzie zajrzeć, wejść do każdego pomieszczenia, idzie jak taran przed siebie i nic jej nie zatrzyma. Nasza mufinka jest wielkim pieszczochem, ciągle domaga się głaskania i przytulania."

07 Marzec 2019
Bercia była wczoraj w lecznicy na wizycie. Wykonano jej kontrolne badanie moczu, żeby sprawdzić, czy sunia ma nadal białkomocz. Bercia miała też konsultację dermatologiczną, wykonano jej cytologię: sporo komórek gronkowców. W zeskrobinie brak pasożytów.
Bercia ma niestety nadal łojotok i przełysienia oraz zmiany typowe dla Atopowego Zapalenia Skóry. Suni pobrano krew na tarczycę, wynik wykazał niedoczynność.

Bercia dostała szampon oraz lek do zakraplania na skórę.

Wizyta Berci, badnie krwi, cytologia, zeskrobina, badanie moczu, szampon i lek do zakraplania to koszt: 309 zł.

25 Marzec 2019
Bercia była w piątek razem z buldogami Ryś, Ptyś i Bianka na wizycie u okulisty w Okulistycznej Przychodni Weteynaryjnej Jacka Garncarza.

Badania wykazały, że Bercia bardzo słabo widzi, w obu oczach ma zapalenie rogówek, rogówki nieprzezierne, mucynowe zapalenie spojówek. Bercia dostała od Pani Doktor Cyclosporynę do zakraplania w domu oraz recepty z kroplami do oczu do zakraplania w domu.

b

be

Pomogli

Ładuję...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
47 zakończonych zbiórek
Wsparły 243 osoby
5 035 zł (111,88%)