Fundacja Wspierania Ochrony Zwierząt "Biały Kieł"

Fundacja Wspierania Ochrony Zwierząt "Biały Kieł"

Reprezentant Klaudia Domasiewicz

E-mail bialykielfundacja@onet.eu

Telefon 533641785

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy fundacją, która powstała, aby pomóc innym organizacjom prozwierzęcym ratować zwierzęta i opiekować się nimi.

Zdecydowana ich większość zajmuje się głównie ratowaniem zwierząt z pseudohodowli czy innych tragicznych miejsc, gdzie inny „człowiek” się nad nimi znęcał i pastwił, ich leczeniem i rehabilitacją a nie starcza im już czasu na organizację środków, które są niezbędne do ich działalności. Dlatego właśnie powołaliśmy naszą fundację.

Niestety, bez pieniędzy nie można pomagać skrzywdzonym lub porzuconym przez „człowieka” zwierzętom. Naszym zdaniem skoro cierpią one właśnie przez „człowieka”, to naszym zbiorowym ludzkim obowiązkiem jest im pomóc i udowodnić, że nie każdy człowiek jest potworem, który umie tylko katować lub traktować przedmiotowo bezbronne zwierzęta.

Zachęcamy wszystkie organizacje prozwierzęce, fundacje,  schroniska, azyle, stowarzyszenia, aby zgłaszały się do nas, i informowały, w jaki sposób możemy im pomóc, np. przez opłacenie kosztów leczenia czy rehabilitacji, kosztów pobytu w hotelu czy domu tymczasowym, kosztów transportu, zakupu sprzętu niezbędnego do ratowania życia i zdrowia czy rehabilitacji, zakupu pożywienia, koców, zabawek a także niezbędnych narzędzi i środków czystości do prawidłowego i skutecznego funkcjonowania danej organizacji.

Chcemy także prowadzić akcje uświadamiające dzieci, młodzież i dorosłych, że żywe zwierzę to nie to samo co pluszak z popularnego sklepu – ono czuje tak samo jak my i tak samo jak my cierpi, gdy zadawany jest mu ból czy to fizyczny, czy psychiczny i wymaga odpowiedniego traktowania i dbania o nie oraz że kastracja czy sterylizacja to nie jest nic złego i że buda z łańcuchem musi zniknąć ze świadomości współczesnego człowieka.

W końcu to my ludzie oswoiliśmy zwierzęta, a więc to my jesteśmy za nie odpowiedzialni !!!

W ramach naszej działalności chcemy także zająć się wykupem zwierząt transportowanych do rzeźni.

Znając wrażliwość społeczeństwa na cierpienie bezbronnych, potrzebujących pomocy zwierząt, wierzymy że nasza inicjatywa spotka się nie tylko z sympatią młodzieży i dorosłych, ale również z zainteresowaniem i współdziałaniem na rzecz tych, którzy na pomoc człowieka oczekują.