Wolno żyjąca Biedronka poważnie zachorowała

Zbiórka zakończona
Wsparło 58 osób
436 zł (27,25%)

Rozpoczęcie: 30 Lipca 2018

Zakończenie: 19 Października 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Biedronka to około 5 - 6 letnia koteczka, żyjąca w okolicy większego centrum handlowego i zakładu utylizacji w Wejherowie.

Do jesieni ubiegłego roku była piękną dorodną, czystą i dość zadbaną, jak na warunki bytowania, kotką. Podchodziła do znanych sobie karmicieli. Jako jedyna z całego stada była na miejscu karmienia zawsze. Po śmierci Noska to ona stała się symbolem tego stada. Niestety, już jesienią widać było, że marnieje. Niestety była świadkiem wielu łapanek, sama była odławiana na zabieg sterylizacji i klatkę łapkę omijała z daleka.

Niestety wiosną jej wygląd był już kiepski a ona nadal nie chciała wejść do klatki łapki.

Wolontariuszka Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego postanowiła poprosić doświadczoną koleżankę obsługującą klatkę typu Drop. Kotka na szczęście nie zorientowała się że to nowy sposób na jej "usidlenie" i  na szczęście ta metoda zadziałala.

W lecznicy, której kotka przebywała ponad miesiąc wykonano jej szereg badań (badania krwi, Usg, Rtg) i dwrożono leczenie zgodnie z otrzymanymi wynikami.

Okazało się, że kotka ma bardzo dużą anemię (nawet wizualnie widać było bardzo blade śluzówki), podwyższone parametry wątrobowe a w obrazie USG rozdęte jelita oraz powiększone węzły chłonne w tym krezkowe.

Biedronka nie może powrócić na miejsce bytowania, bo do końca życia musi przyjmować steryd - Encortolon, oprócz tego dostaje preparat chemovet i inne preparaty wzmacniające.

Kotka jest totalnym dzikuskiem. W lecznicy była jeszcze w miarę obsługiwalna, można było podłączać jej kroplówki dożylne, podawać zastrzyki pobierznie badać i  oglądać.

Niestety w domu tymczasowym początkowo zamieszkała w klatce kenelowej następnie w łazience. Niestety zamieszkała na stałe postawiony dla poczucia jej bezpieczeństwa transporterek. Wychodzi z niego tylko na jedzenie (tabletki doskonale pobiera z karmą) i potrzeby fizjologiczne. Na wchodzącą do łazienki opiekunkę warczy cały czas a w domu przebywa już ponad miesiąc.

Za dwa miesiące konieczne będą badania kontrolne - krew i Usg. Jeśli wyniki badań krwi na to pozwolą kotka będzie wymagała zabiegu oczyszczania jamy ustnej (usunięcia zepsutych zębów oraz na pozostałych oczyszczania kamienia i nalotu na zębach). Prosimy o wsparcie dla Biedronki.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
674 zakończone zbiórki
Wsparło 58 osób
436 zł (27,25%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość