Poznaj najmniejsze psiaki na portalu RatujemyZwierzaki.pl!

Ostatnio pisaliśmy Wam o podopiecznych Fundacji Duch Leona, która opiekuje się głównie psami dużych ras. A zatem pora na... najmniejsze futrzaki na portalu! Mowa oczywiście o załodze Fundacji Mikropsy!

Fundacja Mikropsy skupia się na ratowaniu maleństw, ważących do 10 kg, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Takie kruszyny mają najmniejszą szansę na przeżycie w schronisku... Wyobrażacie sobie czterokilogramowego "nakolankowca" w boksie razem z innymi, większymi psami...? Mikropsy działają na bazie siatki domów tymczasowych - wszystkie psiaki, które są pod opieką Fundacji, śpią od kołdrą właśnie w domach tymczasowych. 

Urodziła w polu na mrozie. Osłabiona, zziębnięta, głodna i obolała. Szczenięta zabrała fundacja z drugiego końca Polski. Zbyt wcześnie zostały jej odebrana. A ona miała trafić do mordowni - Radys. Zdezorientowana i przerażona...

Po dwóch miesiącach jej wyniki krwi na tyle się ustabilizowały, że Pepa mogła przejść zabieg sterylizacji. Od samego początku nie podobało nam się, jak Pepa się porusza, coś było nie tak z jej kończynami miedniczymi. Były na nich stare już zabliźnione rany i lewa noga wydawała nam się jakby chudsza... Sunia miała stare zwichnięcie stawu biodrowego lewego, konieczna była kosztowna operacja. Niestety, Pepa nie korzysta z operowanej kończyny...

Zobacz zbiórkę na Pepę.

Na zdjęciu głównym widzicie Wróżkę Zębuszkę, która aktualnie szuka domu! W tej chwili mała ma amputowaną łapkę, ale nic sobie z tego nie robi! Kocha aktywne, długie spacery, a brak jednej kończyny nie wydaje się czymś szczególnie znaczącym dla małej Wróżki. Jej drugą miłością są inne psiaki i, rzecz jasna, człowiek. Potrafi być atencyjna, więc przyszły opiekun musi być konsekwentny i stanowczy. Kontakt w sprawie adopcji - wejdź na stronę Fundacji. 

Zobacz zbiórkę na Wróżkę.

--

Jeśli chcielibyście poznać Fundację Mikropsy lub Projekt Animals i dowiedzieć się, jak opiekują się gromadą mikrusów lub wesprzeć ich działania, zerknijcie na profil organizacji tutaj i tutaj.

Przeczytaj nasze poprzednie artykuły, wchodząc tutaj.