Gorzkie życie słodkiego Karmelka. Jak jest teraz?

Karmelek jest tak słodki i rozkoszny, jak wskazuje na to jego imię! Niestety, jego życie naznaczone było goryczą, bólem, samotnością... Do Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt trafił w dramatycznym stanie. Miał porozrywaną nogę i w takim stanie 3 doby spędził w gabinecie weterynaryjnym. Weterynarz przemywał ranę i spryskiwał ją sprayem…

Byliśmy wściekli! Pies odczuwał tak wielki ból, że obsesyjnie wylizując ranę, dosłownie zjadał kawałki swojego ciała… Przypadkowa osoba zainteresowała się jego stanem i wezwała na pomoc naszą fundajcę. Natychmiast przewieźliśmy go do kliniki, gdzie mimo późnej pory, przebadano psa. Okazało  się, że ma w ciele śrut… Ropa, gigantyczne rany, widoczna kość piszczelowa - tego dramatu nie sposób opisać słowami.

Dlatego trudno uwierzyć, że Karmelek teraz wygląda tak…

Cud? Nie wiemy, czy cuda istnieją. Ciężka praca, zaangażowanie osoby, która się nim zainteresowała, nasza reakcja, specjaliści, którzy zrobili wszystko, co w ich mocy.

Kochani, ten wyjątkowy pies szuka teraz domu. Ma amputowaną łapkę, ale w niczym mu to nie przeszkadza. To pięcioletni kawaler o wadze raczej piórkowej - waży około 10 kg. Kocha głaski, bo kocha ludzi - i tych dużych, i tych małych. Inne zwierzęta też traktuje jak potencjalnych przyjaciół!

Cud (a jednak!), miód i orzeszki! Do tego nie niszczy, kiedy siedzi sam w domu, lubi spacery, a o bolesnej przeszłości chyba już nie pamięta. Karmelek odbył też szkolenie, udowadniając, że jest psem bardzo pojętnym i inteligentnym. Oczywiście ma za sobą odrobaczenie, zabezpieczenie przed pasożytami, kastracje, szczepienie i chipowanie. Warunkiem adopcji zwierzaka z Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE jest m.in. wypełnienie ankiety przedadopcyjnej otrzymanej na maila oraz wizyta przedadopcyjna. W celu uzyskania ankiety prosimy o wysłanie wiadomości na adres: adopcje@fundacjaexlege.pl.

A my wraz z Fundacją dziękujemy wszystkim, którzy swoim wsparciem umożliwili leczenie słodkiego Karmelka! Jesteście wielcy i niezastąpieni! Tu możecie zobaczyć całą zbiórkę na psiaka - zbiórka na Karmelka.

--

Zobacz inne szczęśliwe historie: 

Najbardziej niezwykłe zbiórki, które zakończyły się 100% sukcesem!

Historie prawdziwe: dobre zakończenia!

Największe metamorfozy fundacyjnych zwierzaków!