Ostatnia szansa

Zbiórka zakończona
Wsparło 2 211 osób
111 615 zł (74,41%)

Rozpoczęcie: 5 Maja 2020

Zakończenie: 14 Maja 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
27 Września 2020, 19:05
50 tysięcy złotych, tyle ostatecznie potrzeba aby ukończyć budowę!

KOCHANI w najśmielszych marzeniach nie zakładaliśmy, że dysponując tak niewielkim budżetem w niespełna rok czasu uda się nam wykonać taki ogrom prac !!!

Wiele osób, które odwiedzają "Bubinkowo" powtarza " to jest wprost niemożliwe..." A jednak, nasza determinacja oraz  tytaniczny nakład społecznej pracy pokazał, że prawdziwie chcieć oznacza MÓC <3

Niestety aby ukończyć nasze wspólne dzieło potrzebujemy jeszcze 50 tysięcy złotych, bez tych pieniędzy po prostu staniemy w miejscu. 50 tysięcy to aż i tylko 50 tysięcy. Jak dotej pory wykonaliśmy prace, które w normalnych warunkach przy komercyjnej budowie można by liczyć w kwocie około 1 miliona złotych! Pomoc wielu firm które widząc nasze zangarzowanie zdecydowały się wspirać nas po przez wielkie rabaty pozwoliła nam obniżyć koszty niemal o około 60% 

 W tym roku musimy jeszcze wykonać instalację grzewczą i elektryczną oraz dokończyć sufity i ściany działowe w budynku głównym to właśnie na te prace potrzebujemy kwotę piędziesięciu tysięcy złotych. 
Chcemy bardzo wierzyć w to że wspólnie uda się nam zebrać brakyjącą kwotę....

Bardzo prosimy nie opuszczajcie nas i naszych podopiecznych którzy czekają na nowy start...

Zobaczcie co udało się nam zbudować do tej pory:

We wrześniu przystąpiliśmy do ocieplenia ścian budynku głównego.


W trosce o higienę i konfort naszych podopiecznych zamontowaliśmy potężny zbiornik na ścieki, który odbierze wszystkie nieczystości z pokii i wybiegów dla psiaków.

Kończymy zabudowę wybiegów zewnętrznych, które będą przypominać małą wioskę. Na zdjęciu budowana 7 pokojowa chata dla staruszków.

Nasze największe rozczrowanie, którego nie przewidzieliśmy to decyzja i warunki przyłączenia prądu.
Wyobrżście sobie, że koszt tych prac to ponad 33 tysiące złotych które musieliśmy zapłacić by móc mieć prą!!!

Ogrodzenie i wybiegi tylko w najpotrzebniejszych miejscach to prawie 1 kilomet siatki i słupków. Na zdjęciu odwierty pod słupki.

Budowa pokoi dla psiaków w budynkub głównym. 

Woda to życie !
Odwiert studni głębinowej z nieocenioną pomocą jednostek OSP Kępice i Barcino

Pół tysiąca drzew świerkowych darowanych nam przez Nadleśnictwa Warcino, które w ramach wolontariatu posadzili w Bubinkowie podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępicach.

Oczywiście nad wszystkimi pracami czuwa oko szefowej!!!

Kochani tyle w "telegraficznym raporcie" z budowy.

Raz jeszcze BARDZO WAS PROSZĘ o wsparcie na tej ostatniej prostej...

Radek z BubinkamiPokaż wszystkie aktualizacje

30 Czerwca 2020, 21:31
OSTATNIA PROSTA !!!!

Kochani to "ostatnia prosta" tej zbiórki' to ostatnia szansa!!!
Albo wygramy, albo przegramy ten nierówny bój o lepsze jutro dla setek Zwierząt, które czekają na naszą pomoc.


My zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, reszta jest w Waszych rękach... Po raz ostatni bardzo prosimy - WYGRAJMY RAZEM!

Radek z Bubinkami

07 Czerwca 2020, 22:33
Wierzymy, że się uda - Bardzo PROSIMY o wsparcie

Kochani, to, co dla wielu wydawało się być niemożliwe do zralizowania, powoli staje się realnym dziełem. Gdy rozpoczynaliśmy budowę, wiele osób mówiło nam, że nigdy nie uda się tego zrealizować za tak stosunkowo niewielkie pieniądze.

Mówiono nam że za takie pieniądze to można kupić co najwyżej małą kawalerkę w bloku a nie wybudować ogromne  Centrum Adopcyjne i to na dwuhektarowej działce. Nasze szacunki zakładały, że koszt budowy wyniesie około 200 tysięcy złotych. Od początku wiedzieliśmy, że możemy zaoszczędzić na nakładzie własnej pracy, dlatego to, co tylko możemy, wykonujemy sami i ograniczamy ilość firm budowlanych, którym trzeba słono płacić. Nasze szacunki  nas nie zawiodły, poza dwoma czynnikami, które są niezależne od nas.

Pierwszy to badania geologiczne, które wymusiły na nas wymianę gruntu. Mówiąc prostym językiem, musieliśmy pozbyć się gliny i zastąpić ją piaskiem, który niestety musieliśmy zakupić, a to było prawie tysiąc ton piachu! Drugi to zapis w warunkach zabudowy, który ze względu na bliskość lasów nakazuje nam zainstalowanie bardzo drogiego specjalnego pieca  grzewczego na tzw. biopaliwa. Te dwa czynniki spowodowały, że nasza inwestycja zdrożała mniej więcej o ponad 40 tysięcy złotych, które nie wiedząc skąd, musimy znaleźć!

Jak to powiadają, biednemu wiatr w oczy wieje...

Ale my nie poddajemy się i nadal ciężko pracujemy i wierzymy, że pomimo tych wszystkich przeciwności POMOŻECIE NAM i wspólnie uda się dokończyć budowę "Krainy Pomocnych Bubinków"!

Zobaczcie też koniecznie ten materiał z niedzielnej Panoramy w TVP. Jeżeli uda się pomyślnie zakończyć tę zbiórkę i zebrać brakującą sumę to już w lipcu lub sierpniu będziemy mogli pomagać Zwierzakom na dużo większą skalę!

Wszystko w Waszych rękach <3


01 Czerwca 2020, 21:46
DZIĘKI WAM - CUDA SĄ MOŻLIWE !!!

TAK CUDA, bo jak inaczej możemy nazwać wasze wsparcie ?


To dzięki waszemu wsparciu mogliśmy ruszyć z dalszymi pracami. Dzięki Wam na plac budowy wkroczyły potęrzne maszyny ze specjalną mieszanką betonu. 

Aby zaoszczędzić choć trochę pieniędzy, sami podjęliśmy się wylania posadzek w domu dla psiaków.


To dzięki Waszym wpłatom zakupiliśmy też drewno na więżbę dachową i koci taras. Wraz z Kamilem odrazu ruszyliśmy do budowy konstrukcji dachu.

Jak sami widzicie NIE MARNUJEMY żadnej ofiarowanej nam złotówki! Sami ciężko pracujemy i krok po kroku realizujemy to wielkie dzieło. Bardzo PROSIMY POMÓŻĆIE nam je dokończyć. Wierzymy, że na tej "ostatniej prostej" nie opuścicie nas i naszych podopiecznych. 
Nie opuścicie tak jak i my nie opuszczamy tych które pozostają w potrzebie. Najlepszym przykładem niech będzie Sonia i jej 10 szczeniaków, które  trafiły do nas po interwncji, którą przeprowadziliśmy w zeszłym tygodniu.

 

PROSIMY POMÓŻĆIE...

Witajcie, nazywam się Buba. Pozwólcie, że krótko opiszę Wam swoją historię.5 lat temu - to był luty i było bardzo zimno, nagle znalazłam się na jednym z wiejskich przystanków. Bardzo się bałam i było mi strasznie zimno. Nie wiedziałam dokąd mam pójść, co zrobić? Byłam malutka, serce mi drżało i trochę płakałam. Nagle znaleźli się dobrze ludzie, zabrali do domu, dali mi jeść i trochę ogrzali. Później przyjechali po mnie jacyś inni ludzie, mówili że są z Pomocnych dla Zwierząt - wtedy tego jeszcze nie rozumiałam 🙄 Dali mi jakiś "tymczas" i to fajne imię. A na tym tzw. "tymczasie" była ta fajna, zielona i ciepła kanapa. Później skradłam im serca i powiedzieli, że mogę zostać, a kanapa jest moja na zawsze. Dostałam też funkcję Psiego Pomagiera...  

Tak w wielkim skrócie wygląda początek Pomocnej Buby, która wraz ze Stowarzyszeniem Pomocni dla Zwierząt z Miastka od ponad pięciu lat walczy o lepsze jutro dla naszych Braci Mniejszych pozostających w potrzebie. Jesteśmy małym, lokalnym stowarzyszeniem, które nigdy nie odmawia pomocy. W ciągu tych pięciu lat objęliśmy bezpośrednią opieką niewyobrażalną liczbę ponad 800 zwierząt  - TAK, 800 Zwierząt! Psów i kotów, które przyjęliśmy do swoich domów. Pomagam każdemu zwierzakowi, który naprawdę potrzebuje pomocy!

Poznajcie kilku naszych podopiecznych, którym ruszyliśmy z pomocą.

Maleńki Dingo, który w niewyobrażalnym bólu konał na poboczu jezdni po tym, jak został rozjechany przez samochód. Kierowca nawet się nie zatrzymał...Gunia -
która żyła w lesie pod Kępicami. Jej ciało gniło i była chodzącym "psim szkieletem"...Dżina -
błąkająca się kilka dni po Miastku. Jak się okazało z zaawansowanym nowotworem...Moli -
około 13-letni psiak, który wycieńczony leżał bez ruchu na poboczu w pobliżu Dretynia... Baki -
doprowadzony do skrajnego wyczerpania organizmu.
Pomagamy i ratujemy też kocie życia:Oraz dziesiątki innych podopiecznych, których nie sposób pokazać w tak krótkim opisie...


Na przełomie lat przeprowadziliśmy setki interwencji i kontroli w terenie. To chyba najbardziej poruszająca część naszej działalności! Dlaczego? Kilka zdjęć powie więcej niż słowa...


Wszystkie zwierzaki traktujemy z najwyższą troską leczymy i pielęgnujemy jak własne dzieci.Wolontariat 
i otwartość na ludzi pomaga naszym podopiecznym w powrocie do normalnego życia.Domowa opieka to klucz do szczęśliwych adopcji oraz godna starość dla naszych seniorów!Niestety, nie ma róży bez kolców... A my nie wiemy, co dalej z naszym projektem.

W ubiegłym roku stanęliśmy u progu naszych możliwości lokalowych. Niestety, nasze domy i mieszkania zaczęły pękać w szwach. Wszystko ma swoje granice, jako członkowie stowarzyszenie działamy na zasadzie domów tymczasowych, które tworzymy w swoich mieszkaniach. Upływający czas przyniósł nam coraz to większą liczbę zwierząt starszych, chorych czy z różnych przyczyn nieadopcyjnych. W chwili obecnej pod naszą bezpośrednią opieką mamy aż 75 zwierzaków! 

Doszło już do sytuacji, że tylko w dwóch naszych domach potrafi być po 20, czy 30 zwierzaków. Dlatego we wrześniu ubiegłego roku podjęliśmy trudną decyzję  o budowie Centrum Adopcyjnego dla Zwierząt w miejscowości Kępice w woj. pomorskim. To właśnie tam zyskaliśmy akceptację władz gminy, które nieodpłatnie użyczyły nam grunt o powierzchni niecałych 2 hektarów. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli oraz zbiórce na RatujemyZwierzaki.pl udało nam się pozyskać środki na wykonanie około 70% prac związanych z budową ośrodka.

Większość prac wykonaliśmy sami, co znacznie obniżyło nam koszty budowy. Pracujemy po 14 godzin na dobę, wkładając w to całe nasze serca i zdobyte umiejętności. Obniżając koszty sami spawamy bramy furtki, murujemy, tniemy i zbijamy dom, który specjalnie został zaprojektowany dla naszych potrzeb. Jest to budynek o powierzchni ponad 200m2 o konstrukcji szkieletowej tzw. "Dom Kanadyjski czy Skandynawski". Ponadto na obszernych wybiegach budujemy mniejsze domki, każdy o powierzchni około 15m2. Dzięki budowie oazy pomoc uzyska o wiele więcej potrzebujących istnień... 

Będzie to miejsce wyjątkowe, bo otoczone parkiem dla zwierząt, gdzie znajdą swoje miejsce nie tylko psy i koty, ale i gospodarskie zwierzęta, które zostały skrzywdzone przez los i człowieka. Będzie to Bajkowe Miejsce, które już pieszczotliwie nazywamy "Krainą Pomocnych Bubinków". Będziemy też uprawiać warzywa z myślą o naszych podopiecznych! Jesteśmy także, jak zawsze, otwarci na wszystkich zwierzolubów.

Niestety, aby ukończyć budowę potrzebujemy jeszcze około 80 000 zł. Jest to kwota potrzebna na prace, których niestety sami już wykonać nie potrafimy. Musimy zakupić dach budynku, wykonać centralne ogrzewanie, instalację elektryczną oraz zakupić piec co., wełnę i styropian do ocieplenia ścian. W czerwcu przyjedzie firma, która dokona odwiertu i wykona studnię głębinową, ponieważ na działce nie ma dostępu do wody pitnej, musimy wylać posadzki oraz dokończyć część prac ziemnych, które wiążą się z wynajęciem koparki.

Na dziś tyle udało nam się zrobić:Jako organizacja społeczna nie pobieramy żadnych wynagrodzeń za swoją pracę, nie korzystamy też z żadnych form wsparcia finansowego przez gminę czy innych instytucji publicznych. Cała nasza działalność finansowana jest ze środków własnych i zbiórek. Ze względu na nietypowy charakter naszego projektu nasza budowa wzbudza wielkie zainteresowanie. Odwiedza nas wiele osób i inne organizacje z całej Polski, przyjeżdżają też media, w tym i ogólnopolskie.

"Kraina Pomocnych Bubinków" to bajkowy świat tworzony z myślą o tych, których życie dalekie było od bajki... W Waszych rękach pozostaje los naszych przyszłych podopiecznych. 80 tysięcy to granica być,albo nie być dla przyszłości naszych Braci Mniejszych...Ja się nazywam Radek Waszkiwicz i w imieniu Zarządu Pomocnych dla Zwierząt bardzo proszę Was o Pomoc i wsparcie tej inicjatywy. Mam nadzieję, że ten krótki opis naszej działalności przekona Was do wsparcia naszych konsekwentnych i nieprzypadkowych działań na rzecz naszych Braci Mniejszych, pozostających w potrzebie. Gorąco wierzymy, że pomożecie nam w realizacji tego dzieła, dla tych, którym jesteśmy to winni...

Dziękuję,

Radek z Bubą
Organizator
2 aktualne zbiórki
8 zakończonych zbiórek
Wsparło 2 211 osób
111 615 zł (74,41%)