❗️Budujemy pierwszą w Polsce Klinikę Chorób Z...

Dawid Harasim
organizator skarbonki

Kochani!

Mamy dla Was ważną i dobrą wiadomość!

Po pierwsze, chcemy Wam bardzo podziękować! Jesteście najlepsi! Dzięki Waszej hojności zbiórka na zakup nieruchomości przeznaczonej na szpital zakaźny opiewa na blisko 280.000 PLN! To ogromna kwota!

Po drugie, przystępując do realizacji tego projektu nikt z nas nie miał świadomości, że sytuacja - nas wszystkich, w tym także Fundacji - tak bardzo się skomplikuje. Konieczność niemal natychmiastowego uregulowania wszelkich zobowiązań na rzecz naszych kontrahentów (weterynarzy, dostawców karmy i podkładów, itd.), na ich prośbę, w warunkach szalejącej epidemii, i malejące wpływy z bieżących zbiórek zachwiały istotnie naszą płynnością finansową. Patrzymy, jak powoli narastają zaległości w opłacaniu przez nas podstawowych kosztów, takich jak choćby koszty leczenia najpoważniej chorych psów, i żyjemy w ogromnej niepewności co do tego na ile będziemy w stanie zapewnić naszym podopiecznym opiekę, podkłady, leki i karmę przez najbliższe 7 miesięcy.

Dlatego też podjęliśmy skrajnie trudne negocjacje ze sprzedającym, zmierzające do zmiany pierwotnie uzgodnionych warunków nabycia nieruchomości, i…

…po podpisaniu w dniu dzisiejszym aktu notarialnego, możemy wam zakomunikować, że NASZE WSPÓLNE MARZENIE - DZIĘKI WAM - STAŁO SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ! Od dziś, z zastrzeżeniem odpowiedniego wpisu do księgi wieczystej, STALIŚMY SIĘ WŁAŚCICIELAMI NIERUCHOMOŚCI, NA KTÓREJ ZAMIERZAMY WYBUDOWAĆ SZPITAL!

Zmodyfikowane warunki sprzedaży objęły zapłatę przez nas dziś kwoty 110.000 PLN, uzupełniającą poprzednio wpłacony zadatek w wysokości 50.000 PLN. Na zapłatę pozostałej kwoty, tj. 209.000 PLN, mamy czas do 31 października, czyli do momentu, w którym na nasze konto powinien spłynąć 1 procent podatku. Po uiszczeniu łącznie 160.000 PLN na rzecz sprzedającego, na poczet zapłaty pozostałej części ceny pozostaje nam ___ PLN środków podarowanych nam przez Was w ramach zbiórki, resztę ceny pokryjemy z przychodów z 1%. Natomiast do czasu, gdy te przychody do nas trafią, wspomniane wcześniej środki ze zbiórki pozostaną naszą żelazną rezerwą i sposobem zabezpieczenia Fundacji na najczarniejszą godzinę w sytuacji, gdy w środku pandemii, przy ograniczonych możliwościach pozyskiwania nowych środków, mamy pod opieką przeszło 200 zwierząt, w tym kilkadziesiąt poważnie chorych. Ostatecznie jednak do 31 października równowartość wszystkich środków, które podarowaliście nam ze szczerego serca na zakup nieruchomości szpitalnej, w ramach głównej zbiórki i w każdy inny sposób, przeznaczymy wyłącznie na ten cel. Żeby formalnościom stało się zadość, uzyskaliśmy wyraźną zgodę RatujemyZwierzaki , za pośrednictwem której realizujemy zbiórkę, na taki - odroczony - sposób wykorzystania części środków ze zbiórki, i potwierdziliśmy, że jest to w pełni zgodne z regulaminem tej zbiórki.

Jeszcze raz niesamowicie Wam dziękujemy i wiemy, że z Wami możemy WSZYSTKO!
Pokaż wszystkie aktualizacje


 


 


Choroby wirusowe dziesiątkują bezdomne szczenięta. Wiele placówek z całej Polski, do których trafiają chore maluchy, prosi nas o pomoc w leczeniu psich dzieci. Średnio w ciągu roku obejmujemy opieką 130 szczeniąt ze zdiagnozowaną chorobą wirusową. Rocznie na ich leczenie wydajemy kwotę rzędu 120 tys. zł. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim zgłaszanym nam psiakom. Kliniki mają swoje granice. Zdarza się więc, że odmawiają przyjęcia maluchów...

Dlatego chcemy powołać do życia Oddział Zakaźny dla psów chorych na parwowirozę, chorobę Rubartha i nosówkę. Szpital będzie mieścił się w przystosowanym do tego celu budynku o wielkości 300m2. Powstanie w nim 12 pomieszczeń. Zostanie podzielony na część zakaźną i osobną część dla zdrowych zwierząt. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, ważnym elementem jego działalności stanie się także prowadzona na szeroką skalę akcja kastracji. Po pierwsze – dla szczeniąt adoptowanych z Fundacji Judyta. Po drugie – dla psów bezdomnych i właścicielskich, za cenę wyznaczoną wyłącznie kosztami materiałów zabiegu lub – jeśli będziemy mieć na to środki – bezpłatnie.

Szczegółowe plany szpitala będziemy dodawać w aktualizacjach. Pierwszej możecie spodziewać się do końca tego tygodnia.

Wiemy, że taka placówka jest w naszym kraju potrzebna. Wiemy to z doświadczenia, bo od lat pomagamy zwierzętom na ogromną skalę. Zmagaliśmy się z wieloma problemami i trudnościami, ale dzięki temu wielkiemu doświadczeniu doskonale wiemy, jak przeprowadzać takie przedsięwzięcia. Żeby to wszystko się udało, potrzebujemy tylko jednego - Waszego wsparcia. Postawiliście z nami Judytowo. Wiemy, że postawicie i szpital!

Wsparli

15 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Anonimowy Pomagacz

45%
45 zł Wsparły 3 osoby CEL: 100 ZŁ