Budujemy azyl dla świnek!

Zbiórka zakończona
Wsparło 847 osób
50 232 zł (93,89%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 26 Października 2021

Zakończenie: 14 Marca 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Jesteśmy Fundacją prosiaczka Eugeniusza Gieniutkowo i tworzymy Azyl dla świń w Nowym Węgorzynku. Działamy bardzo krótko, bo od 19 marca tego roku, ale zdarzyliśmy już wybudować 15 domków pojedynczych, jeden domek pięcioboksowy i izolatkę. W naszym Azylu jest już pięćdziesiąt ryjków.

Świnki mają do dyspozycji hektar ziemi i swoje zagródki. Gieniutkowe świnki oczywiście żyją u nas do swojej naturalnej śmierci, są pod stałą opieką weterynarza i robimy wszystko, żeby były szczęśliwe. Dodatkowo Azyl jest otwarty cały rok, więc każdy może poznać świnki osobiście. Chcemy poprzez nasze działania edukować ludzi, by zmienili swoje nawyki żywieniowe i zaczęli postrzegać świnki jako inteligentne, czujące istoty.

Celem tej zbiórki jest dalsza rozbudowa Azylu. Chcemy wybudować cztery domki i ogrodzić je panelami. Ze względu na to, że zwierzęta przyjeżdżają do nas często z interwencji z dnia na dzień, musimy mieć wcześniej przygotowane lokum dla nich. Musimy utwardzić teren piachem i żwirem, wylać cement, tak by móc swobodnie dostawać się do zagród świniaków.

W tej chwili jest to bardzo trudne, ponieważ teren jest gliniasty i w niektórych miejscach jest błota po kolana. Musimy także ukończyć budowę tzw. kuchni polowej. Miejsce to ma służyć do przechowywania jedzenia dla świnek oraz przyrządzania posiłków.

Materiały, które nam są potrzebne to suporeks, drewno, łaty, wiatrownice, blacha, cement, klej, panele fi 5,00 mm ogrodzeniowe z osprzętem i furtki.

Koszt wybudowania jednego domku to 7000 zł (x 4=28000). Dokończenie kuchni polowej koszt materiału to około 7000 zł plus robocizna. Utwardzenie terenu koszt materiałów 5000 zł plus robocizna.

Możecie również nam pomóc np. fizycznie, przyjeżdżając do nas, możecie podarować nam nadwyżkę materiałów budowlanych.

Dziękujemy, że jesteście z nami. Pamiętajcie! Razem budujemy Gieniutkowo.

Nasze działania opisujemy na bieżąco na fanpage'u.

Załączniki

Organizator
1 aktualna zbiórka
17 zakończonych zbiórek
Wsparło 847 osób
50 232 zł (93,89%)
Adopcje