Nowe budy dla Schroniska Azorek w Obornikach

Wsparły 892 osoby
33 700 zł (96,28%)
Brakuje jeszcze 1 300 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 16 Października 2019

Zakończenie: 31 Grudnia 2020

Zima przed Azorkami. Od lat mieszkają w tych samych budach. Łatamy je i docieplamy ratunkowo co roku, ale zasadnicze konstrukcje rozpadają się powoli – gniją deski, rozchodzą się na łączeniach. Jest źle. Staraliśmy się o dofinansowanie z gminy, ale ta ma teraz na głowie dodatkowe wydatki narzucone przez państwo. Nie starczy dla Azorków na budy.

Jedna, porządna buda – taka, która wytrzyma, z prawdziwego drewna, ocieplana i średniej wielkości - taka dla psa wielkości owczarka niemieckiego, to na rynku cena około 700 zł. Finalnie potrzebujemy około 50 sztuk. Stąd kwota ogłoszona w zbiórce. To ogromny koszt dla nas. Dlatego zwracamy się o pomoc do Świata, do Państwa – wesprzyjcie zakup ciepłych, nieprzewiewnych, bezpiecznych lokum dla naszych podopiecznych.

To w głównej mierze stare, schorowane psiaki. Zimą chorują dodatkowo, jak ludzie – na przeziębienia, zapalenia płuc, zapalenia układu moczowego, a zwyrodniałe stawy dokuczają szczególnie mocno – przez chłód, przez wiatr, przez wilgoć. Staruszki są szczególnie wrażliwe na zimową aurę.

Może też znajdzie się ktoś, kto pro bono wykona dla nas trochę bud – np. za cenę samych materiałów, których kosz pokrylibyśmy z tej zbiórki. Pomóżcie nam, pomóżcie naszym podopiecznym.

Łzy się w oku kręcą, kiedy patrzymy, jak marzną, kiedy martwimy się, czy po kolejnej ulewie, wichurze, śnieżycy któryś domek nie rozpadł się ostatecznie, czy któryś nie rozchoruje się tak, że nie będzie ratunku. BARDZO PROSIMY O WSPARCIE. Liczy się każda złotówka.  

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 892 osoby
33 700 zł (96,28%)
Brakuje jeszcze 1 300 zł
Wesprzyj