Uratowani od rzeźni, zostali hipoterapeutami. Teraz proszą o pomoc

Zbiórka zakończona
Wsparły 24 osoby
925 zł (100,54%)

Rozpoczęcie: 12 Marca 2019

Zakończenie: 12 Kwietnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Drumla i Akuino  to konie  uratowane przez Klub Gaja. Dostały drugie życie i przez wiele lat  pracowały  jako hipoterapeuci z dziećmi i młodzieżą  niepełnosprawną. Teraz są na zasłużonej emeryturze i potrzebują naszego wsparcia.  

Drumla  miała trafić na rzeź po wielu latach ciężkiej pracy. Pracowała w polu, ciągnęła bryczkę, rodziła źrebaki.  W  2012 roku Klub Gaja uratował klacz i przekazał do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Drumla pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w rehabilitacji. Teraz ma 20. lat. Z powodu urazów ścięgien w lewej, tylnej nodze Drumla nie może być użytkowana. Cierpi także na zaawansowaną końską astmę.

Akuino  - 2,5 -letniego ogierka Klub Gaja  uratował w 2017 roku. Nie widział na lewe oko i miał niedźwiedzią łapę. Pomimo tego zapowiadał się na wspaniałego towarzysza. Akuino pracował przez wiele lat w hipoterapii pomagając i lecząc niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Jeździeckim Osób Niepełnosprawnych HIPPOLAND. Teraz mimo młodego wieku (ma 14 lat) jest na emeryturze. Ma problemy m.in. z niedźwiedzią pęciną, sztorcem, chwatem przeciążeniowym i zerwanym ścięgnem.

Oba konie są na całkowitym utrzymaniu Klubu Gaja. Obecnie zbieramy środki na konieczne zabiegi prewencyjne: kowala, odrobaczenie wiosenne oraz korekcję zębów. Koszt takich zabiegów dla Drumli i Akuino to: kowal: 120 zł, odrobaczenie: 100 zł, korekcja stomatologiczna: 700 zł. Daje to łączną kwotę 920 zł.

Uratowaliśmy 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Niektóre z nich ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają stałej i specjalistycznej opieki.

Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności ofiarodawców. Dziękujemy w imieniu tych wspaniałych stworzeń.

(Fot. Michał J. Gadek)

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 24 osoby
925 zł (100,54%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość