Cejlonek - maluch skrzywdzony za ufność

Zbiórka zakończona
Wsparło 28 osób
1 510 zł (100,66%)

Rozpoczęcie: 10 Kwietnia 2014

Zakończenie: 16 Kwietnia 2014

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Wśród kotów wolno żyjących, urodzonych i odchowanych z daleka od człowieka jest wiele takich, które człowiek wziął pod swój dach, oswoił, a później wyrzucił – bo przecież „kot zawsze da sobie radę”. Te oswojone koty nie tylko przegrywają walkę o pożywienie, potrzebują opieki karmicieli, ale również z ufnością podchodzą do obcych ludzi... i właśnie to je gubi.


Taka była też historia Cejlonka - rudego, sympatycznego kocurka, którego ktoś porzucił. Cejlon zamieszkał w ogródkach działkowych na terenie Mińska Mazowieckiego. Tylko nieliczni działkowicze akceptują tam koty i je dokarmiają. Zdecydowana większość je przepędza i płoszy. Koty żyją w wiecznym lęku i strachu, przemykają po działkach w poszukiwaniu pokarmu. Nie mają lekkiego życia.


Ktoś taki, nieżyczliwy i okrutny, postanowił rozprawić się z Cejlonem. Ufny, oswojony kot był łatwym celem. Człowiek zwyczajnie pobił małego, bezbronnego zwierzaka.


W wyniku doznanych urazów kot ma bardzo uszkodzone kości łapki, do tego stopnia, że oderwał się kawałek kości pięty. Kot nie mógł normalnie obciążać nogi i na niej stawać, podkurczał ją i kuśtykał. Odseparowany fragment kości doprowadził do zmian na skórze, obrzęku, zwiększonej ciepłoty. W wyniku niemożności normalnego stawiania stopy kot dostał przykurczu. Istnieje podejrzenie naderwanego ścięgna Achillesa. Kocurek jest hospitalizowany w lecznicy, dostaje leki przeciwbólowe i antybiotyk. Na nogę założono miękki opatrunek, ale widmo operacji wisi nad Cejlonkiem.


Cejlonek jest pod opieką wolontariuszek Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt –Zwierzaki z Mińska.


Będziemy wdzięczni za pomoc w przywróceniu pełnej sprawności tego młodego rudziaka.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Wsparło 28 osób
1 510 zł (100,66%)