Stara Aniela wyjechała handlarskim samochodem, pod osłoną nocy...

Wsparło 12 osób
390 zł (2,22%)
Brakuje jeszcze 17 110 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Kwietnia 2021

Zakończenie: 27 Kwietnia 2021

Albert Einstein powiedział kiedyś, że tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia. Aniela nigdy o Einsteinie nie czytała, w końcu jest tylko szarą oślicą. Za to o poświęcaniu swego życia innym - wie praktycznie wszystko.

Dziś Aniela to już starsza oślica. Osły co prawda nie są tak popularne jak kucyki, ale tam, gdzie Aniela spędziła swe życie - praca ponad siły była bardzo popularna. I małe kucyki szły wkoło drzewa kopyto w kopyto ze starą oślicą, gdy tylko zjeżdżali się turyści. A zjeżdżali się na wiele, wiele tygodni.

Oślica wiedziała zapewne, że miejsce przy żłobie należy się tylko za ciężką pracę. Nie tylko przy żłobie, ale w ogóle - na świecie. Żeby mieć prawo do życia - trzeba robić. Dlatego rok w rok dreptała, dreptała, dreptała cierpliwie, mimo bólu i zmęczenia, mimo upału i cierpienia... Aż doszła do miejsca, w którym wszyscy wkoło zauważyli, że stara oślica już na niewiele się zdaje. Coraz częściej zalega i nie może wstać samodzielnie. Coraz częściej się chowa, gdy przybiegają dzieci szarpać ją za wielkie, ośle uszy. Coraz częściej się zatrzymuje, aby odpocząć. A to nie pasuje do agroturystyki.

Kiedy Einstein pisał o poświęcaniu całego życia innym, chyba nie wiedział, że oślice się starzeją.

Za moment ruszy sezon, mniej lub bardziej. Bo nikt nie wie w dzisiejszym świecie, jak to będzie. Agroturystyka zakupiła już młodą ośliczkę, dostała nawet imię po Anieli. Zawsze mniej pytań od turystów, a nóż nikt nie zauważy...

Stara Aniela wyjechała zaś handlarskim samochodem, pod osłoną nocy. Wyjechała tam, skąd stare osiołki nigdy nie wracają. Tam, gdzie dreptanie cichnie, a ośle uszy opadają ku ziemi na zawsze.

Mamy czas do 27 kwietnia, aby zebrać całą kwotę. Potrzebujemy 3400 zł, aby wykupić staruszkę Anielę i zabrać ją do naszego ośrodka, do stada prawie 100 już ocalonych osiołków. Teraz jej życie zależy od Ciebie. Zresztą, zawsze zależało od człowieka. Tylko finał tego był do tej pory tragiczny. Zmienimy razem jej los? Pomożesz ją ocalić?

Zbiórka obejmuje wykup, transport, diagnostykę weterynaryjną, wizytę kowala, oraz specjalistyczne pasze i witaminy, budowę boksu oraz pierwsze miesiące utrzymania.

---------------------------------
Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to ponad 1200 ocalonych koni, 100 osiołków, kilkaset psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.

Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.

Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pomogli

Ładuję...

Organizator
31 aktualnych zbiórek
647 zakończonych zbiórek
Wsparło 12 osób
390 zł (2,22%)
Brakuje jeszcze 17 110 zł
Wesprzyj