ALARM! 5 sierpnia minie termin spłaty Pajdy

Zbiórka zakończona
Wsparło 389 osób
14 320 zł (100,13%)

Rozpoczęcie: 29 Lipca 2020

Zakończenie: 5 Sierpnia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pajda całe życie pracowała, ciągnąc bryczki. Ot, typowe życie potężnego konia, który nie zrobi kariery sportowej. A to festyny, a to rynek wśród turystów, albo wesela. Nigdy nie odmawiała, zawsze pokornie dawała z siebie tyle, ile oczekiwano. A człowiek w swoich oczekiwaniach bywa nieograniczony, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze.

Dopóki Pajda była źródłem niezłych zarobków, dopóty miała wszystko. Własny boks, owies, a nawet zdarzał się weterynarz.

Ale los bywa przewrotny. Pajda kilka tygodni temu zaczęła kuleć. Pech chciał, że lato to środek sezonu i na leczenie nikt tu nie ma czasu. Szybko został kupiony nowy koń, a o zasługach Pajdy zapomniano. Bo tam, gdzie chodzi o biznes - nie ma litości ani sentymentów.

Tak skończyło się pasmo "szczęścia" w życiu potężnej Pajdy. Kiedy tylko zarabiać przestała, w magiczny sposób zniknęło to, co było dotąd jej światem. Nagle Pajda z boksu trafiła do handlarskiej obory, a na jej szyi zawisł łańcuch.

Dziś Pajda prosi Cię o pomoc z miejsca, skąd niewielu ją usłyszy. Być może minąłeś ją kiedyś na ulicy, gdy minąłeś kolorową bryczkę, lub w rynku dużego miasta, gdzie pokornie stała i czekała na kolejnych turystów. A być może nie znasz samej Pajdy, ale na pewno znasz wiele takich jak ona, bo tysiące takich koni jak ona pracują dla ludzkiego zysku, a potem odchodzą w ciszy swojej bezsilności.

Mamy czas tylko do 5 sierpnia, aby zebrać 9500 zł na wykup dzielnej Pajdy oraz 1400 na transport. Potrzebne będą też środki na opiekę lekarską i kowalską, na dobrą paszę. Jeśli chcesz i możesz, pomóż nam ocalić klacz, która wiele lat próbowała zasłużyć na emeryturę, ale poległa w połowie drogi. Liczy się każda złotówka, a czasu jest bardzo mało!

---------------------------------

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to ponad 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.

Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.

Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pomogli

Ładuję...

Organizator
22 aktualne zbiórki
475 zakończonych zbiórek
Wsparło 389 osób
14 320 zł (100,13%)