PILNE! Boluś miał mniej szczęścia niż inne konie. Wiecznie odsuwany, przepychany, miał wiele domów. Został mu tylko jeden dzień!

do końca
Wsparło 281 osób
9 501,18 zł (43,18%)
Brakuje jeszcze 12 498,82 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 9 Kwietnia 2021

Zakończenie: 6 Maja 2021

Boluś nigdy o prawach zwierząt nie słyszał. Bo i skąd. Tu gdzie się urodził i żył całe swoje życie nikt nie traktuje zwierząt poważnie. Są jedynie tanią siłą roboczą. A gdy te siły opadają, ich świat zwyczajnie się kończy. Bo tu, na wsiach, zwierzę jest warte, tyle ile zarobi. „Pani, jak zwierzę nie zarabia, to głupek by je trzymał” opowiada handlarz i dźga gniadego Bolusia końcem kija, żeby się odsunął.

Wiecznie odsuwany, przepychany, miał wiele domów. Pracował w małym, wiejskim ośrodku turystycznym, woził dzieci na swym grzbiecie, pomagał na festynach i imprezach masowych.

Ale teraz takie atrakcje są rzadkie przez COVID, nikt darmozjada trzymał nie będzie. Tym bardziej że lekko kulawy byłby wątpliwym trafnym zakupem.

Tak właśnie kończy się historia gniadego Bolusia. Tak kończy się historia tysięcy koni, które dzielnie służyły w wielu ośrodkach, mniejszych i większych. Tak kończy się sen o sprawiedliwości, sen o godnym życiu i godnej śmierci. Bo na Bolusia godna śmierć nie czeka. W rzeźni będzie tylko numerem, który zasili statystyki. I za moment nikt nawet nie będzie pamiętał, że Boluś istniał, a jego grzywę szarpały dziesiątki małych rączek.

Musimy uzbierać środki na wykup oraz transport Bolusia. Bedą też potrzebne dodatkowe środki na kowala, diagnostykę, witaminy oraz dobrą paszę. Zegar Bolusia tyka, mamy czas do 21 kwietnia. Dołączysz do akcji na tego dzielnego, gniadego konia, który miał trochę mniej szczęścia niż inne?

Aktualizacja 

Szanowni Państwo, dziękujemy za dotychczasową pomoc. Udało się wynegocjować dłuższy termin splaty. Mamy czas tylko do 6 maja ale wierzymy, że razem z Wami zdołamy ocalić Bolusia. Wierzymy, że będzie żył.
 

---------------------------------
Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to ponad 1200 ocalonych koni, prawie 100 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.

Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.

Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pomogli

Ładuję...

Organizator
31 aktualnych zbiórek
677 zakończonych zbiórek
do końca
Wsparło 281 osób
9 501,18 zł (43,18%)
Brakuje jeszcze 12 498,82 zł
Wesprzyj