Maleńka Elza konała z zimna w pseudobudzie, teraz walczy o życie

6 640 zł
Wsparło 285 osób
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 22 Lutego 2021

Zakończenie: 15 Marca 2021

Tragedia, jaka rozgrywała się w tym miejscu i życiu malutkiej Elzy, jest nie do opisania w jednym zdaniu. Kochani, mamy bardzo pilną sprawę, prosimy o pomoc...

Kilka dni temu odbyliśmy interwencję z posesji, gdzie na trawniku leżały martwe kury, śmieci wypadały aż za bramę, a maleńka Elza mieszkała w pseudobudzie przy -15 stopniach Celsjusza. Bez miski, bez kocyka, bez opieki. Pozostawiona na pastwę losu musiała sama martwić się o to, jak przeżyć.

Suczka przebywa w klinice, jej stan jest bardzo zły. Odmrożenia, pchły i parwowiroza doprowadziły do tego, że Elza teraz musi walczyć o życie, ale nie może pozostać w tej walce sama, musimy jej pomóc.

Pilnie zbieramy środki na leczenie maleńkiej Elzy, ona ma dopiero trzy miesiące, a już musiała doświadczyć tego, czego żaden psiak nie powinien przeżyć nigdy. Jej buda była zawalona śmieciami, brudnymi poduszkami, a dach pokrywał śnieg, który sprawiał, że buda była przesiąknięta pleśnią i wilgocią. To, w jakich warunkach Elza musiała, przetrwać w ostatnich dniach sprawia, że do oczu napływają nam łzy. Nie wiemy, co kierowało właścicielami, ani to jak mogli bez wzruszenia patrzeć na cierpienie maleńkiej suczki, która konała z zimna.

Prosimy, pomóżcie nam ocalić Elzę, ona nie ma na tym świecie, nikogo kto by się o nią zatroszczył. Jesteście ostatnią nadzieją na to by jej życie, które tak naprawdę dopiero się zaczęło, nie skończyło się tragicznie. Chcemy ocalić ją i podarować nowe życie — to prawdziwe, bez bólu, strachu i cierpienia, jakie do tej pory musiała odczuwać.

Każda, choć minimalna pomoc dla Elzy, jest teraz ważna. Podarujmy jej nadzieję, trzymajcie za nią kciuki, bądźcie z nią myślami. Ona na to zasługuje, bo człowiek nie podarował jej do tej pory nic, co by mogło ją podtrzymać na duchu i dać do zrozumienia, że nie jest obojętna nikomu. 

Walka o życie Elzy trwa. Sunia ma parwowirozę, przebywa w klinice. Rokowanie jest na dzisiejszy dzień ostrożne. 

Środki, które zbieramy, będą przeznaczone na rehabilitację, leczenie oraz suplementy, których Elza potrzebuje natychmiast. Kochani, wesprzyjcie tę biedną istotę, ona dopiero zaczyna swoją przygodę na tym świecie, dopiero zaczyna poznawać świat i życie, które dla niej zaczęło się tragicznie.

Aktualizacja

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie dla Elzy. Maleńka nadal czuje się bardzo słabo, każda godzina i minuta to walka o jej życie. Koszty leczenia wzrastają również z nimi, ale nie możemy się poddać. Musimy jej pomóc i wierzyć że wyjdzie z tej tragedii cało. Zbieramy również na hotelik dla maleńkiej, ponieważ nie będzie mogła w aktualnym stanie trafić do adopcji. Kochani, prosimy, bądźcie z nią myślami, ona naprawdę teraz tego potrzebuje. 

--------------------------------
Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to ponad 1200 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.

Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.

Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pomogli

Ładuję...

Organizator
29 aktualnych zbiórek
599 zakończonych zbiórek
6 640 zł
Wsparło 285 osób
Wesprzyj