Saba z ropomaciczem - ratujemy!

Zbiórka zakończona
Wsparło 8 osób
383 zł (25,53%)

Rozpoczęcie: 14 Lutego 2022

Zakończenie: 15 Maja 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
15 Lutego 2022, 18:44
Saba odeszła.

To było dla Niej za dużo.
Chce nam się krzyczeć. Z żalu i ze złości
To lata zaniedbań i brak kastracji sprawiły, że suczce na jesień życia zgotowano ból i cierpienie .
Tak trudno się z tym pogodzić

Bardzo chcieliśmy jej pomóc. Została zoperowana, ale nie dała rady.

W godzinach wieczornych odbieramy wiadomość z prośbą o pilny kontakt. Oddzwaniamy natychmiast i po krótkiej rozmowie wiemy już, że życie suczki jest wyłącznie w naszych rękach. Saba wprawdzie ma dom, ale właściciele nie są w stanie jej leczyć.

Szczerze? W takich sytuacjach mamy mieszane uczucia, ale w stanie zagrożenia życia zawsze staramy się pomóc. Przecież tak naprawdę pomagamy  suczce, cierpiącej od ponad miesiąca na ropomacicze. Nie jej właścicielom.

Dość często bywa, że pies trafia do domu nie w wyniku świadomie podjętej decyzji, ale z przypadku. Tak właśnie było z Sabą, która została znaleziona jako szczeniak 11 lat temu i przyniesiona do domu przez syna właścicieli. Niewiele wiemy o jej życiu przez te lata, ale pewnie bywało różnie. Suczka jest wprawdzie odkarmiona, ale zaniedbana pod względem zdrowotnym. A ostatni miesiąc to już dramat. Saba wykrwawiała się od dłuższego czasu i toczył ją stan zapalny. Wyniki mówią same za siebie. 

Ropomacicze potwierdziło się w badaniu USG. Podczas USG wykryto też guzki na śledzionie. Trzeba pobrać wycinki, żeby wiedzieć czy zmiany mają charakter nowotworowy. Kochani, cóż więcej dodać? 

Jest ropomacicze i zagrożenie życia. Trzeba operować. Koszt zabiegu wg lekarzy to 1320-1500 zł. Sunia ma 11 lat i staniemy na głowie, aby poczuła się lepiej. Psia starość nie musi boleć. Prosimy o pomoc dla Saby.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
67 zakończonych zbiórek
Wsparło 8 osób
383 zł (25,53%)