Chory i łysy pies z beczki potrzebuje pomocy

Wsparły 252 osoby
2 484 zł (112,9%)

Rozpoczęcie: 10 Października 2018

Zakończenie: 21 Października 2018

Mija kilka tygodni odkąd malutki Atos jest razem z nami. Przywieziono nam go z gospodarstwa na południu Polski, gdzie przywiązany był łańcuchem do beczki. Zwierzę było w stanie tragicznym, całe w strupach i ranach z odleżynami. Natychmiast objęliśmy go opieką weterynaryjną. Dzięki Państwa pomocy psiak codziennie zmienia się - nie boi się już ludzi, przychodzi do nas i domaga się głaskania, staje się coraz mniej wycofany, powoli, powoli nawiązuje relacje z człowiekiem.


Co 2/3 dni kąpany jest w specjalnym szamponie malaseb - jest to szampon przeciwgrzybiczny i przeciwbakteryjny. Na początku reagował na kąpiele agresją, ale obecnie znosi te zabiegi już bez problemu.

Atos dostaje także preparat do uszu ponieważ ma dość zaawansowane zapalenie - z uszu cieknie mu ropa, co sprawia mu ogromny ból i dyskomfort.

Póki co malutki Atos przebywa w azylu, gdzie ma do towarzystwa inne psy, biega z nim po podwórku, mieszka w boksie w domu sam, ma jeszcze problemy z czystością i nie załatwia się na dworze, tylko u siebie w boksie, ale mamy nadzieję że w ciągu kilku tygodni nauczy się także czystości.

Bardzo Państwo dziękujemy za pomoc w ratowaniu tego psa. Mamy nadzieję, że za kilkanaście dni będziemy mogli zamieścić już fotografie psa z ładną, w pełni wygojoną skórą :)

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
55 zakończonych zbiórek
Wsparły 252 osoby
2 484 zł (112,9%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość