Czas zmienić oblicze schronisk dla zwierząt w Polsce❗Działamy!

Wsparły 134 osoby
3 561,87 zł (7,12%)
Brakuje jeszcze 46 438,13 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 4 Maja 2019

Zakończenie: 4 Sierpnia 2019

11 Czerwca 2019, 16:55
Część zakupów już zrobiona!

Szanowni DARCZYŃCY!

Dzięki WAM i wpłatom, które otrzymaliśmy od Was do tej pory zakupiliśmy:

52 sztuki misek różnej wielkości

5 butelek (300 ml) preparatu Sabunol do zwalczania pcheł w otoczeniu zwierząt

60 sztuk preparatu Frontline Combo XL (pipeta 4,02 ml).

Nadal walczymy o Chrcynno. Prosimy o nawet symboliczne wpłaty!

Fundacja Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej oraz wolontariusze działający w schronisku, zwracają się z gorącym apelem o pomoc dla psów przebywających w  Chrcynnie.

Dawniej wiele złego działo się w tym miejscu, ale dzisiaj to już inne schronisko. Prężnie działający wolontariat jest tam mile widziany, adopcje dzięki nim są bardzo dobre, a psy mają ciągły kontakt z człowiekiem.

Nie zmienia to jednak faktu, że Chrcynno jest schroniskiem bardzo biednym. Pobyt psów jest opłacany tylko ryczałtowo. To nie wystarcza na zabezpieczanie wszystkich  potrzeb.

Wiele psów jest przez schronisko utrzymywanych latami, po 10–12 lat, ze względu na słabą adopcyjność i spore oddalenie od większych ośrodków miejskich. W schronisku przebywają obecnie (nie licząc nowych „nabytków”), w większości psiaki starsze: 7-13 letnie lub o długim stażu pobytu. Takie psiaki ze względu na wiek, stan zdrowia lub wieloletni pobyt w schronisku, potrzebują bardziej delikatnej, specjalistycznej karmy, mniej bogatej w tłuszcze, nie zawierającej obciążającego wątrobę, często zawierającego sterydy drobiu.

Chcemy się obecnie skupić na najważniejszych potrzebach tych psów:
- zakup dobrej jakości karmy bytowej,
-zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej dla staruszków i psów chorych,
- zabezpieczenie przeciwko pasożytom: kleszczom, pchłom, pasożytom układu pokarmowego.

Chcąc uczciwie przedstawić Państwu potrzeby,  doliczyliśmy się ok. 40 psów, które potrzebują specjalistycznej karmy, czy wręcz diet weterynaryjnych. Do tej ilości dochodzi ok. 30-40 psów, które potrzebują dobrej karmy bytowej.

Liczymy, że aktywnie włączycie się Państwo w tę pomoc. Marzymy, aby ta zbiórka  była początkiem. Chcemy, aby te psy miały godne życie, dlatego apelujemy o pomoc i hojność.

Informujemy też wszystkie osoby zainteresowane, że można się zgłaszać do wolontariatu i adoptować któregoś z psiaków. Kontakt jest do osoby, która  pracuje, więc w przypadku zainteresowania adopcją prosimy o telefon lub SMS. / Maria: 606 456 174

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
36 zakończonych zbiórek
Wsparły 134 osoby
3 561,87 zł (7,12%)
Brakuje jeszcze 46 438,13 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość