Wesprzyj Cztery Łapy z Krajny

Zbiórka zakończona
Wsparło 168 osób
2 562,17 zł (102,48%)

Rozpoczęcie: 9 Czerwca 2018

Zakończenie: 10 Września 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Jesteśmy grupą wolontariuszy Cztery Łapy z Krajny, działającą z ramienia Fundacji Koty z Grochowa. Pomagamy psom i kotom z naszej okolicy, zwanej Krajną :)

Jeszcze do niedawna w naszej gminie nie działo się najlepiej. Punkt przetrzymań zwierząt nie funkcjonował. Psy wyłapane na terenie gminy były anonimowe, praktycznie bez szans na adopcje.

Bardzo dużo udało nam się zmienić, ale jeszcze wiele przed nami. Od stycznia 2018 udało nam się wyadoptować aż 9 psów! To ogromny sukces, bo żaden z nich nie trafił do schroniska, w którym pewnie siedziałby do dzisiaj...

Aktywnie prowadzimy kontrolę warunków bytowych psów i kotów. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie nasi przyjaciele mniejsi potrzebują  pomocy. W ostatnim czasie odebrałyśmy Reksia, którego sprawa obecnie prowadzona jest w prokuraturze oraz sunię Majkę latami więzioną w chlewie, w skandalicznych warunkach.

Do czasu adopcji psy przebywają w naszych domach tymczasowych. Dbamy o nie, leczymy i sterylizujemy. W dniu kiedy do nas przyjeżdżają są zazwyczaj wylęknione i nie wierzą, że od człowieka mogą zaznać miłości. Do nowych domów wydajemy zwierzęta wysterylizowane, zaszczepione i zaczipowane. Koty dodatkowo mają robione testy w kierunku chorób zakaźnych Felv/FIV.

Oprócz psów mamy pod opieką stado kotów, obecnie liczące ponad 20  osobników. Są to wiejskie koty, które przez lata rozmnażały się bez kontroli. Początkowo było ich ponad 30, ale prawie wszystkim oswojonym udało znaleźć się domy :) Głównie dzięki naszej zaprzyjaźnionej Fundacji Koty z Grochowa w Warszawie.


Obecnie dużym wyzwaniem jest dla nas wykarmienie naszych podopiecznych. Przede wszystkim potrzebujemy mokrej i suchej karmy, zarówno dla psów i kotów. Codziennie czekają na pełną michę, a my nie możemy ich zawieźć.


Potrzebujemy też funduszy na sterylizację. Tylko dzięki niej pomoc zwierzakom ma sens  - by nie mnożyć niepotrzebnego cierpienia. Obecnie na sterylizację czeka 8 wiejskich kotek :( Powstrzymują nas koszty :(

Możemy działać tylko dzięki Waszym darowiznom. Prosimy Was o wsparcie i zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt do zakładania podobnych inicjatyw. Tylko dzięki nam możemy zmienić los zwierząt!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 168 osób
2 562,17 zł (102,48%)