Zalewa nasz dom. POMOCY

Zbiórka zakończona
Wsparło 127 osób
2 630 zł (20,23%)

Rozpoczęcie: 25 Października 2018

Zakończenie: 31 Lipca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
31 Lipca 2019, 18:27
Kolejna ulewa, nie mamy już sił. Jest coraz gorzej.

Pokaż wszystkie aktualizacje

21 Lipca 2019, 21:28
Zalewa nasz dom. Nie mamy już sił

Dzisiaj wracając z patrolu w Kazimierzy utknęliśmy pół kilometra przed domem. Woda rwała jak rzeka przez drogę. Dwie godziny na drodzę bez możliwości ruchu a 500 metrów dalej dom, siedziba fundacji gdzie na pomoc czekają zwierzaki.

Brak nam już słów, nie wiemy jak mamy prosić. Wiemy jedno nasz dom zaraz się rozpadnie...

Dom, który od 2013 r służy bezdomnym zwierzakom, przez, który przewinęło się ponad 500 psów, kilkanaście kotów, który pamięta niejeden dramat ale i niejedne łzy szczęścia zaraz będzie ruiną...

W październiku ubiegłego roku potężna wichura wyrwała okno, pozrywała dachówkę w siedzibie fundacji - w domu naszych bezdomnych zwierząt.

Mimo wielu próśb nie zebraliśmy środków na naprawę dachu. Obecnie nasza gmina Kazimierza Wielka walczy z żywiołem, ulewne deszcze nie ustają. I choć nasza siedziba położona jest wysoko zalewa nam dom - dom nasz i dom naszych fundacyjnych zwierząt. 

Strop dachu nie wytrzymał obciążenia wody, zwyczajnie i dosłownie w pomieszczeniach pada deszcz a sufity odlatują od nadmiaru wody.

Uszkodzoną konstrukcję zabezpieczyliśmy foliami, ale i to pomaga tylko na chwilę. 

Dom budowany był w latach 50-tych, po kosztach i bez drenażu. Domowe pomieszczenia dla psiaków znajdują się w ogrzewanej suterynie domu, z braku drenażu i dobrego odprowadzenia wody dosłownie kruszą nam się ściany a przez stare okna, które są na poziomie podwórka wlewa się woda.

Codziennie jeździmy i patrolujemy okolice, zwłaszcza zapomniane wioski. Poniżej kilka zdjęć z patrolu. Staramy się jak możemy żeby zwierzaki nie odczuły skutków żywiołu. Niestety deszcz nie ustaje, ziemia nie przyjmuje już wody a dom nasz i naszych zwierząt zwyczajnie tego nie wytrzyma.

Kochani bardzo prosimy Was o pomoc, nie mamy wyjścia... Obecnie w siedzibie fundacji mieszka 14 bezdomnych psów, 1 kot i 6 koni. Prosimy pomóżcie nam ratować ich dom.

Dziękujemy.

 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
98 zakończonych zbiórek
Wsparło 127 osób
2 630 zł (20,23%)