Chora Kulka miała wypadek, pilnie potrzebuje Twojej pomocy

Zbiórka zakończona
Wsparły 224 osoby
3 939,13 zł (78,78%)

Rozpoczęcie: 18 Stycznia 2019

Zakończenie: 18 Kwietnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Cuda genetyki otaczają nas wkoło, również w postaci kombinacji różnych ras psów. Rodzice Kulki wyglądali zupełnie inaczej niż ona. Jej właściciele teraz nawet nie wiedzą, czy miała cokolwiek wspólnego z miejscem, z którego ją zabrali. Było to ze 12 lat temu. Może była towarem przechodnim, ktoś taniej kupił, drożej chciał sprzedać, więc handlował Kulką, aż znalazł się dobry klient.

Kulka jeszcze chwilę temu wydawała się na pierwszy rzut oka ślicznym i szczęśliwym psem - wiadomo. Trochę grubaśna, na krótkich nóżkach, drepcząca z podwiniętym ogonkiem. Ogromna złośnica, gadająca za trzy Kulki. Wielkie, ciemne oczy, którymi podbija serce każdego. Niestety, jej własne serduszko jest coraz słabsze. Coraz częściej ma też problemy z gryzieniem i przyswajaniem pokarmu, coraz mniej sił, by wstawać.

Zostaliśmy poproszeni o pomoc w diagnostyce i leczeniu starej Kulki. I jakby było mało chorób w życiu Kulki, chwilę później przytrafił się jej wypadek. Maleńką psinkę, w trakcie wspólnej zabawy, zahaczyła pazurem jej przyjaciółka. Harce zmieniły się w dramat małej Kulki. Doszło do poważnego uszkodzenia gałki ocznej. Sunia została natychmiast przewieziona do kliniki. Wstępne badanie nie pozostawia żadnych wątpliwości, oczka nie da się uratować. Uszkodzenie jest bardzo poważne i konieczna jest amputacja gałki.

Kulka ma dobry, ale skromny dom. Dom, w którym nie brakuje miłości i troski, ale bywa, że jest kłopot z pokryciem większych wydatków. A dziś nadszedł dzień, gdy leczenie maleńkiej psiny będzie bardzo kosztowne. Zrozpaczeni właściciele, choć bardzo by chcieli, nie są dziś w stanie pokryć dużych kosztów. Maleńka psina jest już po operacji amputacji gałki ocznej. Leczenie w toku. Musi mieć również zrobioną diagnostykę, kupioną lepszą karmę, trzeba sprawdzić wszystkie zęby, zrobić morfologię i biochemię.

Maleńka Kulka zwija się w kłębuszek, nosek wtula w swój ulubiony kocyk. Ten stary kocyk to jej własny skrawek raju w tym życiu. Na nim zawsze zasypiała w domu, i to na nim zasypia w klinice.

Przez wiele lat Kulka była zupełnie zdrowym pieskiem i żadne licho się jej nie trzymało. Dziś staruszkę Kulkę licho dogoniło. Pomóż odegnać licho, pomóż Kulce wrócić do zdrowia!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
15 aktualnych zbiórek
152 zakończone zbiórki
Wsparły 224 osoby
3 939,13 zł (78,78%)