Stoimy na krawędzi. Prosimy o wsparcie

PILNE!
5 dni do końca
Wsparło 491 osób
30 005 zł (85,72%)
Brakuje jeszcze 4 995 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 18 Kwietnia 2023

Zakończenie: 15 Czerwca 2023

Godzina: 23:59

25 Maja 2023, 21:49
Ostatnia szansa

Ten maluch jeden raz miał farta i nie wyjechał do rzeźni. Niestety w swoim krótkim życiu doznał jakiegoś urazu i cierpi na przykurcz ścięgna. Dotychczasowe leczenie i rehabilitacja nie dają oczekiwanych efektów. Musi pojechać do kliniki. Gdzie uraz zostanie chirurgicznie usunięty. W przeciwnym razie na nodze utworzy się przetoka, a my będziemy zmuszeni poddać go zabiegowi eutanazji. Jednak cały czas mamy nadzieję, że dzięki Wam uda się uratować Fernando kolejny raz. To cudowny, czteromiesieczny byczek, który zasługuje na ratunek. Dziękujemy za każdą formę pomocy

Pokaż wszystkie aktualizacje

10 Maja 2023, 17:26
Codzienność

Podpalony i owinięty drutem kot, chore, porzucone, bezdomne. Po wypadkach komunikacyjnych i pozostawione bez opieki. One wszystkie spotkały na swojej drodze "człowieka". Ratujemy im życie i zdrowie, szukamy nowych domów. Ale z coraz większym przerażeniem patrzymy na otaczający nas świat. Na zło, brak empatii, znęcanie, które dotyka też ludzi. Dokąd zmierza ten świat? Nie wiemy. Nam też juz zaczyna brakować sił. Dlatego prosimy Was o pomoc, o  każdą formę pomocy.

23 Kwietnia 2023, 16:55
Cielaki

Mamy 5 maluchów. Mają około 20 dni. Liczne obrażenia, naciągnięte ścięgna. Leczymy. Wzięliśmy je na przysłowiowy "zeszyt". Nie było czasu na inne rozwiązania. Wymagały natychmiastowej pomocy. 

19 Kwietnia 2023, 12:37
na krawędzi

Nie mamy jeszcze faktur z lecznic za leczenie kotów, psów, cieląt i koni, ale dzisiaj już wiemy, że będa opiewać na kwote około 16 tysięcy na dzień dziesiejszy. Tylko, że  leczenie jeszcze nie jest zakończone. Ostatnio musiałyśmy pilnie zakupic dwie jednostki osocza bogatopłytkowego, żeby ratować psiaki. Czeka nas dalsze leczenie i zakup kolejnych. Koszt jednej jednostki wynosi 480 zł. Dlatego prosmy o pomoc. Nie mamy juz za co ratować naszych zwierząt.

Nie mamy już nic. Nie mamy na karmę dla psów i kotów, nie mamy na opłacenie faktur za leczenie, nie mamy na opłacenie siana, słomy, paszy dla koni.

To ostatnia szansa dla naszych podopiecznych. To dla nich liczymy na cud i przede wszystkim na Wasze dobre serca. To dla nich nie możemy  się poddać, nie możemy ich zawieść, bo raz przeżyły już ogromną traumę. Tylko  już brakuje nam pomysłów, żeby przetrwać. Pod naszą opiekę trafiają różne zwierzęta. Nie tylko te po wypadkach.

Również te, które miały „wyrok śmierci”, bo wykazały agresję do właściciela, do innych zwierząt. Wszystkie, ciężko chore, zmaltretowane psychicznie, bez szansy na lepsze jutro, ratowane przez przed utratą życia w rzeźni. Nie jesteśmy medialni, działamy po cichu i bez poklasku, bo całą naszą uwagę skupiamy na zwierzętach, na stworzeniu im normalnych warunków do życia. Nie szukamy drogi do sławy. Wszyscy pracujemy zawodowo. Wszystkie pozyskane środki przeznaczamy na zwierzęta. Stowarzyszenie to nasza działalność wolontariacka. Niestety nasze możliwości finansowe też już się wykruszyły, bo ostatnio choroba uratowanych szczeniaków oraz cieląt pochłonęła ogromne koszty.

Utrzymanie i leczenie naszych zwierzaków pochłania ogromne koszty. Najważniejsze dla nas to zabezpieczenie im pożywienia i opieka weterynaryjna. Niestety, już nie mamy już pomysłu na opłacenie zaległych faktur w gabinetach weterynaryjnych. Leczenie, zbiegi profilaktyczne, potrzeby  podopiecznych. Nie ma już za co. Nigdy nie było takiego dramatu. . Błagamy Was o pomoc. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli przetrwać tę kryzysową sytuację, która dotyka już wszystkich. Od dłuższego czasu bezdomność jest ogromna. Nigdy nie odmawialiśmy pomocy, ale sytuacja nas do tego zmusza. Bez wsparcia będziemy musieli odmawiać.

Obecnie pod opieką mamy 57 psów (jeden już  czeka na wolne miejsce), 34 koty, 16 koni, 6 osiołków i uratowaną przed świętami szóstkę cielaków. To najmłodsze z naszych podopiecznych, bo zaledwie 14-dniowe w dniu wykupu maluchy. Jako odpad hodowlany były przeznaczone na rzeź.

Nie tracimy jednak nadziei, bo wiemy, że dobro powraca. Że siła ludzkich serc jest ogromna. Bo wiemy, że z pomocą darczyńców przetrwamy ten trudny czas.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
63 zakończone zbiórki
5 dni do końca
Wsparło 491 osób
30 005 zł (85,72%)
Brakuje jeszcze 4 995 zł
Adopcje