Fundacja Zoo Wrocław DODO

Reprezentant Anna Mękarska

E-mail a.mekarska@fundacjadodo.pl

Telefon 502579238

Lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja Zoo Wrocław DODO wspiera ochronę gatunków zwierząt zarówno ginących jak i zagrożonych wyginięciem w Polsce oraz na świecie w środowiskach ich naturalnego występowania i w hodowli zachowawczej. Nie chcemy by więcej gatunków wyginęło z powodu nieprzemyślanych i nieodpowiedzialnych zachowań człowieka, tak jak to miało miejsce w przypadku praka DODO!

Wspieramy projekty ochrony mało poznanych, często dopiero co odkrytych gatunków, które nie są w centrum zainteresowania innych fundacji. To m in. manul, pantera mglista sundajska, irbis, kanczyl srebrnogrzbiety (myszojeleń), manat afrykański, laotański szczur skalny, pingwin przylądkowy, świnia wisajska, pangoliny.

Prowadzimy akcje i zajęcia edukacyjne pokazujące, że nasze życie tu w Polsce ma duży wpływ na stan środowiska nie tylko w naszym kraju, ale też w odległych zakątkach świata.

Pracujemy wolontaryjnie, nie pobieramy wynagrodzeń. 96% z otrzymanych darowizn przekazujemy na czynną ochronę przyrody. Darowizny dedykowane konkretnym projektom trafiają do nich w 100%! Tak tez dzieje się ze zbiórkami na ratujemyzwierzaki.pl