Pomagamy Asi, która całe życie poświęca dla zwierzaków! Dajmy podopiecznym dużo siły!

Wsparło 2 889 osób
119 230 zł (47,69%)

Rozpoczęcie: 21 Stycznia 2019

Zakończenie: 5 Października 2019

Kochani! Nie potrafimy wyrazić ogromnej wdzięczności za to, że byliście z nami, że pomagaliście, że udostępnialiście i że udało się uzbierać aż tyle!

Trochę czasu minęło, bo pochłonęły nas sprawy urzędowe, poza tym musieliśmy podliczyć wszystko.

UDAŁO SIĘ! Dzięki Wam! Asia w końcu ma gdzie mieszkać, ma swoje miejsce na Ziemi. Zwykłe DZIĘKUJĘ to za mało, ale wiedzcie, że odmieniliście los jednego człowieka i kilkunastu zwierząt. I że było warto, bo Asia całe życie walczyła. Teraz będzie miała trochę łatwiej w życiu.

Udało się kupić dom. Oczywiście mogliśmy kupić tylko taki, który mieścił się w zakresie zebranej kwoty.

Dom jest stary, wymaga ogromnego remontu, ale ważne jest to, że jest blisko Zielonej Góry i Asia będzie mogła dojeżdżać autobusem do pracy. Co jest jeszcze ważne, to to, że nie ma w nim wilgoci i nie jest duży.

Dom ma ok. 120m, działka ok. 800m. W domu jest tylko prąd i woda, nie ma żadnego ogrzewania.

Zobaczcie jaka piękna ścieżka do domu pojawiła się po odkopaniu trawy:

A było tak:

Tu będzie łazienka:

Tutaj kuchnia:

Na dole są jeszcze dwa pokoje:

Na górze strych i jeden pokój, który jest niższy niz normalnie:

Niech Was nie przeraża wygląd, jak to wszystko posprzątamy, to powoli będzie się zmieniać.

Część śmieci ze strychu została już wyrzucona.

Jest jeszcze piwnica:

Podsumowując:

- na dole jest kuchnia i dwa pokoje + łazienka do zrobienia

- jest jeszcze druga część budynku, która w tej chwili jest oddzielona ścianą, ale planujemy ją połączyć i w drugiej części prawdopodobnie będzie pomieszczenie z klatkami, miejscem na karmę, na zrobienie kwarantanny dla chorych zwierzaków, ale to jest do ustalenia z Asią. Będzie tam też kotłownia

- na górze jest jeden pokój i duży strych.

Najpilniejszymi sprawami jest zrobienie szamba, ogrzewania, dachu, instalacji elektrycznej. Obecnie szambo na dniach będzie postawione, co wiązało się najpierw z wysłaniem wniosku do starostwa, uzyskaniem pozwoleń, zapłaceniem na mapki, musieliśmy też opłacić geodetę, który robił dokumentację pod instalację gazową. Ogrzewanie będzie gazowe + kominek, żeby rachunki były niższe. Będziemy starać się o dofinansowanie do termomodernizacji, co wiąże się z wydatkami na audyt energetyczny, który trzeba przeprowadzić, żeby spełnić wyznaczone parametry odnośnie ocieplenia ścian, rodzaju okien i drzwi. Dom nie ma żadnej dokumentacji, więc te rzeczy trzeba zrobić od podstaw.

Niestety instalacja elektryczna, szambo i położenie nowego dachu nie podlega pod dofinansowanie i trzeba to zrobić samemu.

Musimy też zrobić ogrodzenie z jednej strony (jest już zamówione) + brama i furtka.

Przedstawiamy rozliczenie zbiórki:

- kwota wypłacona: 112 076,20zł

- dom: 80 000,00zł

- koszty notarialne: 4461,40zł

- kopia mapy: 25,00zł

- szambo + czujnik: 3794,00zł

- usługi geodezyjne: 850,00zł

- opłaty za ogłoszenia:  838,95zł

- roboty ziemne: 800,00zł

- skrzynka na listy: 131,98zł (może ktoś się oburzy na ten wydatek, ale ten drobiazg zrobił ogromną przyjemność Asi, która w końcu mogła wybrać coś do swojego domu. :-) No i listonosz musi gdzieś wrzucać choćby rachunki).

- podłączenie szamba, montaż rur do domu, w którym ma zamieszkać: 1200,00zł

- brama + furtka + słupki + akcesoria do montażu: 1999,92zł - kupione w Castoramie, sama brama i furtka nie były drogie, jednak drugie tyle kosztowały 4 słupki, zamki, blokady do bramy i cała reszta do montażu.

- przystosowanie łazienki w domku, w którym obecnie Asia mieszka do czasu wprowadzenia się do kupionego domu: 1349,10zł. Jest to koszt materiałów i robocizny zrobienia prysznica, podłączenia wody, pralki, wymiana rur, bo po zimie wszystko przemarzło i popękało, a Asia tam kilka miesięcy będzie mieszkać razem ze zwierzakami zanim przeniesie się do docelowego domu

- zrobienie ogrzewania w domku, w którym Asia teraz mieszka tymczasowo: 914,61zł (materiały + montaż)

Asia już się zameldowała, podpisała umowę na wodę i prąd.

RAZEM wydatki:  96364,96zł

Zostało: 15711,24zł.

Z tego postawimy ogrodzenie, wymontujemy skrzynkę elektryczną na zewnątrz i może uda się choćby częściowo kupić blachodachówkę na dach. Dokładne wyliczenia zamieścimy po zrobieniu prac.

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
17 zakończonych zbiórek
Wsparło 2 889 osób
119 230 zł (47,69%)