Wykańczamy Domek Transformacji dla naszych podopiecznych w azylu

Wsparły 2 osoby
105 zł (17,5%)
Brakuje jeszcze 495 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 8 Maja 2021

Zakończenie: 1 Października 2021

Jeśli nie pamiętacie, co to takiego już śpieszymy z wyjaśnieniem. Otóż dokładnie rok temu w maju Zuzanna Rybarczyk z Psiaki w Zen Tu i Teraz zorganizowała Charytatywny Festiwal On Line Świadome życie z psem, z którego cały dochód, z cegiełek przeznaczony został dla naszej Fundacji i Fundacji Oleśnickie Bidy, z którą współpracujemy na azylu. Został za to zakupiony domek do pracy z psami.

I na ten moment kończymy prace związane z elektrycznością, by było tam światło i ogrzewanie w razie potrzeby.

Co będą robić psiaki w tym domku i czy to fanaberia?

Do naszych fundacji trafiają najczęściej psiaki, które nie mają dobrych konotacji z człowiekiem. Najczęściej pochodzą z interwencji, ze złych warunków, ze schronisk, w których przebywały czasem nawet po 10 lat. Bardzo często boją się ludzi. Uwierzcie, że wiele z tych psiaków nie wie nawet, co to próg domu, powierzchnia podłogi, schody.

Ten domek pozwoli nam zmniejszyć dystans, nawiązywać relacje, uczyć bezinwazyjnie np przekraczania progu pomieszczenia, korzystania z pracy węchowej, bycia bliżej, pracy z różnymi lękami, a czasem nawet pobycia psa z człowiekiem. Gdy pogoda nam nie dopisuje praca ta bywa utrudniona. Teraz, gdy tworzymy Przestrzeń Relacyjną będzie to łatwiejsze i przełoży się na możliwości oswojenia się psa w sposób naturalny z pewnymi rzeczami, z którymi spotka się po adopcji.

W tej chwili położone zostały instalacje, założone kontakty, lampy w środku i na zewnątrz. Pozostanie osłona na ścianki, zabezpieczenie i wyrównanie terenu oraz wyposażenie sprzętu.

Wspierajcie nasze działania, zapraszamy do kontaktu i oczywiście odwiedzin na terenie azylu.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
87 zakończonych zbiórek
Wsparły 2 osoby
105 zł (17,5%)
Brakuje jeszcze 495 zł
Wesprzyj