Wesprzyj zakup 20 domków dla jeży! W środowisku naturalnym nie przeżyją zimy...

do końca
Wsparły 22 osoby
1 242 zł (35,48%)
Brakuje jeszcze 2 258 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 15 Listopada 2021

Zakończenie: 18 Stycznia 2022

Zima tuż, tuż... Praktycznie nie ma dnia, kiedy nie trafia do nas jeż potrzebujący pomocy. Są to jeże, które ucierpiały na drodze, pogryzione przez psy, starsze schorowane, a także "jesienne sieroty", które bez pomocy człowieka nie mają szansy, aby przeżyć zimę.

Wielu z nich udaje nam się pomóc, po wyleczeniu, rehabilitacji i przystosowaniu do życia na wolności powracają do swojego środowiska naturalnego.

Na tą chwilę w naszym ośrodku przebywa około 100 jeży, tylko niewielka część z nich powróci w tym roku do natury. A to jeszcze nie koniec przyjęć. 

Do naszego ośrodka przyjmujemy jeże bez względu na miejsce w którym zostały znalezione, nie ma dla nas znaczenia skąd pochodzą. Najważniejsze jest dla nas, aby otrzymały pomoc.

Nie odmawiamy przyjęcia tych ssaków pomimo, iż pod naszą opieką jest ich liczna gromadka. Pomimo przepełnienia przyjmujemy kolejne, stwarzamy dla nich miejsce i odpowiednie warunki.

Ale to wszystko sporo kosztuje...

Większość jeży pozostanie z nami, aż do wiosny. Nie są zdolne do hibernacji, bądź będą hibernowały w warunkach kontrolowanych.

20 domków do jeżarni zewnętrznej, w nich jeże będą mogły zimować na zewnątrz pod naszą kontrolą.

Na wybiegach zewnętrznych stoją domki, które zrobiliśmy w zeszłym roku. Ze względu na ilość jeży, które przebywają w ośrodku nie wystarczą tylko dotychczasowe, musieliśmy zamówić kolejne.

Niestety nasz ośrodek nie jest finansowany przez samorządy, utrzymujemy się głównie dzięki darowiznom i datkom od ludzi o ogromnych serduchach.

Każda zmiana, poprawa warunków bytowych naszych podopiecznych to dla nas ogromne wyzwanie finansowe.

Za każdą pomoc i wsparcie będziemy ogromnie wdzięczni! Tylko dzięki Wam możemy starać się pomagać tym zwierzętom...

Pomogli

Ładuję...

do końca
Wsparły 22 osoby
1 242 zł (35,48%)
Brakuje jeszcze 2 258 zł
Wesprzyj