Zbiórka na domowe wydatki kotów z Kociego Hospicjum w 2023

Wsparło 11 osób
660 zł (1,32%)
Brakuje jeszcze 49 340 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 1 Lutego 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

To druga edycja naszej zbiórki na cele mało spektakularne, ale za to bardzo bardzo ważne dla funkcjonowania całego Kociego Hospicjum - domowe wydatki naszych podopiecznych: jedzenie, żwirek, środki czystości i ogrzewanie

Jak wiecie - pomagamy kotom - przede wszystkim starym lub/i przewlekle, bądź nieuleczalnie chorym, z wrodzonymi wadami, po ciężkich urazach, niesamodzielnym z różnych względów, z założenia nie adopcyjnym. Stworzyliśmy dla nich dom, często pierwszy, a nierzadko jedyny, jaki kiedykolwiek będą mieć.

Na zdjęciu: w Kocim Hospicjum

Koty, które do nas trafiają bardzo często, są niedożywione i wyniszczone, dlatego karmimy je dobrej jakości karmami bezzbożowymi i mięsem, a tym które wymagają specjalnych diet - zapewniamy specjalistyczne karmy weterynaryjne, aby już nigdy nie musiały cierpieć głodu.

Na zdjęciu: podczas kolacji.

Kocie kuwety wypełniamy peletem opałowym. Na stałe w Hospicjum rozstawionych jest blisko 30 kuwet, które sprzątamy, opróżniamy i odkażamy dwa razy dziennie, co powoduje, że każdego dnia zużywamy nawet 40 kg żwirku, co w skali miesiąca daje niemal 1200 kg.

Na zdjęciu: maluch w kuwecie.

Podłoga i wspomniane kuwety są codziennie myte i odkażane środkami dezynfekującymi. Kocie posłanka i kocyki są prane na bieżąco, nawet kilka razy dziennie, aby zapewnić naszym pensjonariuszom higieniczne środowisko. Przy 80 kotach zmagających się z różnymi dolegliwościami utrzymywanie odpowiedniej czystości jest kluczowe.

Na zdjęciu: w Kocim Hospicjum

Wszystkie te wydatki są stałe i całkiem spore. Codzienne utrzymanie Kociego Hospicjum dużo kosztuje, więc żeby móc dalej pomagać naszym kotom, potrzebujemy Waszego wsparcia, nawet w postaci symbolicznej złotówki.

Zebrane dzięki tej zbiórce środki zostaną przeznaczone na:

1. zakup karmy, aby koty, które doznały przez większość swojego życia głodu, nie musiały już nigdy zaznać tego uczucia, a te które wymagają specjalistycznego żywienia mogły na nie liczyć,

2. zakup żwirku (peletu opałowego), który zużywamy w ogrooooooomnych ilościach, bo przecież każdy kot musi skorzystać z kuwety,

3. zakup środków myjących, piorących i odkażających, aby zapewnić czystość i higienę naszym pensjonariuszom,

4. pokrycie bieżących wydatków Kociego Hospicjum, takich jak rachunki za wodę, prąd czy gaz.

Nasi podopieczni musieli zmierzyć się w swoim życiu z bezdomnością, porzuceniem, cierpieniem i głodem. Twoje, nawet najmniejsze wsparcie pomoże dać im chociażby chwilę spokoju, wytchnienia i poczucia, że jest ktoś, kto nad nimi czuwa. Pomóż współtworzyć ich dom. Prosimy, nie bądź obojętny na kocią krzywdę, wesprzyj mieszkańców Kociego Hospicjum.

Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
866 zakończonych zbiórek
Wsparło 11 osób
660 zł (1,32%)
Brakuje jeszcze 49 340 zł
Adopcje