Utrzymanie psów w Domach Tymczasowych

Wsparło 135 osób
18 664 zł (46,66%)
Brakuje jeszcze 21 336 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 22 Maja 2023

Zakończenie: 31 Lipca 2023

Godzina: 23:59

Domy tymczasowe to szczególne miejsca, do których trafiają psy schorowane, wycofane, zniszczone przez życie i lata zaniedbań. Miejsca, gdzie psy odzyskują zdrowie, nabierają odwagi, wiary w człowieka, gdzie zaczynają funkcjonować normalnie i poznają, jak wygląda szczęśliwe życie. 

Mamy jeden  cel -  stworzyć sieć zaufanych domów tymczasowych, które dadzą ciepło i bezpieczeństwo psom, które nie mają szansy na adopcję w schroniskach lub żyją w złych warunkach i wymagają interwencyjnego odbioru od dotychczasowych "opiekunów".  Nieustannie poszerzamy bazę osób i miejsc, gotowych do wspólnych działań mających na celu polepszenie jakości życia dziesiątek zwierząt.... brakuje nam tylko jednego - środków finansowych.

Domy tymczasowe współpracujące w ramach projektu mają za zadanie przygotowanie psa do adopcji. Tymczasowi opiekunowie pomagają psom odzyskać wiarę w człowieka, zapomnieć o traumach i złych doświadczeniach z przeszłości. Uczą życia w mieście, socjalizują. Dbają o wysoki komfort życia czworonoga, pomagają dojść do zdrowia psom chorym i zaniedbanym. 

Niestety - wiele osób boi się adopcji psów bezpośrednio ze schronisk lub interwencji. Inni, mają dobre intencje, lecz brak im wiedzy i umiejętności, by żyć z psem po przejściach. Opiekunowie tymczasowi biorą na swoje barki zrozumienie psa i jego problemów, trudności. Podejmują pracę od podstaw, by pomóc psom, które mają najmniejsze szanse znaleźć kochające domy stałe na resztę życia. 

Potrzebujemy pomocy finansowej - same chęci nie wystarczą. Średni koszt opieki tymczasowej nad psem to kwota wahająca się pomiędzy 1000, a 2000 zł. W kwotę tę wchodzą:
- koszty diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego;
- konsultacje i szkolenia pod okiem behawiorysty;
- pobyt w hotelu w wyjątkowych przypadkach;
- transport zwierząt;
- bezpieczny, antyucieczkowy sprzęt spacerowy;
- jedzenie i akcesoria. 

Mamy wiele sił, by pomagać, natomiast bez środków nie jesteśmy w stanie przygotować psa na nowy start. To tylko i aż pieniądze. Razem możemy uratować dziesiątki psich, zapomnianych istnień.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
29 zakończonych zbiórek
Wsparło 135 osób
18 664 zł (46,66%)
Brakuje jeszcze 21 336 zł
Adopcje