Dragon - koń duch!

Zbiórka zakończona
Wsparły 82 osoby
1 000 zł (20%)

Rozpoczęcie: 29 Grudnia 2017

Zakończenie: 29 Maja 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

On jest jak duch, zjawa, przechodzi obok i nawet nas nie zauważa. Nikt nigdy nie okazywał mu czułości, jedyny kontakt Dragona z człowiekiem to bat, co widać na jego kruchym ciele...

Miał być sztuką mięsa, ale wspólnymi siłami udało nam się ocalić to końskie stworzenie, które w swoim krótkim życiu przeżyło tylko gehennę. Dragon nie wie, co to jest marchewka czy jabłko, nikt nigdy nie karmił go takimi smakołykami. Nadal boi się dotyku człowieka i jest bardzo płochliwy. Życie go nie oszczędzało, teraz czas by poznał, co to znaczy ludzka miłość.

Jest bardzo zdziwiony, gdy wołamy go do siebie i gdy podchodzimy blisko, tak jak gdyby czuł się niewidzialny jakby wszelkie czułości, nie były dla niego przeznaczone. Długo czasu minie aż zrozumie, że ręka człowieka służy do podawania smakołyków i do drapania za uchem a na wołanie przychodzi się, bo można dostać coś smacznego.

Sytuacja jest trudna, na jego uratowanie było zaledwie kilka dni, nie mieliśmy pieniędzy ani czasu. Jesteśmy zapożyczeni po uszy, pieniążki trzeba szybko oddać. Nie wspominając już o transporcie, na który wyskrobaliśmy ostatni prywatny grosz.

To nie jest wszystko, Dragona musi obejrzeć lekarz i to jest bardzo pilna sprawa. Bo ewidentnie widać po nim, że jest chory.

Musimy go zaszczepić, bo nigdy nie był szczepiony, to przecież podstawa, bo wszędzie czyhają wirusy na osłabionego konia.

Trzecia sprawa to ogólny stan fizyczny Dragona. Jest chudy, niedożywiony, potwornie zaniedbany. On nie zna zgrzebła, a stan jego grzywy mówi wszystko.

Kolejna sprawa to opłata pensjonatu w stajni to przecież jego dach nad głową.

Podarowaliśmy mu życie i naszym założeniem jest, by jego życie odkąd jest u nas, było idylliczne. Zasłużył sobie na to swoim końskim istnieniem, pracą i oddaniem...

Pamiętajcie Kochani, my bez Was jesteśmy tylko trzema parami rąk. Z Wami zaś jesteśmy olbrzymią armią, która potrafi zdziałać cuda i uratować tysiące zwierzaków takich jak Dragon. Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe, resztą zajmiemy się my. 

Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
77 zakończonych zbiórek
Wsparły 82 osoby
1 000 zł (20%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość