Egzekucja na szczeniakach. 15-latek strzelał i dobijał je szpadlem. Potrzebujemy pomocy! Ratujemy pozostałe psy

Zbiórka zakończona
Wsparły 322 osoby
9 692,22 zł (107,69%)

Rozpoczęcie: 22 Października 2019

Zakończenie: 1 Grudnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

To była zaplanowana egzekucja szczeniaków. Krzysztof W. 15-latek ze wsi pod Mińskiem  Mazowieckim strzelał z wiatrówki do trzech małych suczek i dobijał je szpadlem. Wszystko rejestrował telefonem komórkowym. Filmy, w których jesteśmy posiadaniu, są wstrząsające. Zabójstwo psów zlecił sąsiad 15-latka. Zabezpieczyliśmy martwe szczeniaki na sekcję zwłok i dwa żywe - dorosłe psy, które były na posesji sprawcy. Od kilku dni zajmujemy się sprawą, jesteśmy na miejscu. Przygotowujemy się do sekcji zwłok psów i udzielamy pomocy tym, które zabezpieczyliśmy z posesji. Potrzebujemy pomocy w zbieraniu dowodów w tej sprawie, jej podobnych i prowadzeniu czynności, aby postawić podejrzewanych o te czyny przed sądem.

To kolejna już sprawa, w której mamy do czynienia z okrutnymi czynami osoby młodej. Kolejny raz, gdy widzimy młodego człowieka, która znęca się nad zwierzętami. Tym razem jest to 15-letni Krzysztof W. z jednej z wsi pod Mińskiem Mazowieckim. Kilka dni temu otrzymał polecanie od sąsiada, aby zabić kilkudniowe szczeniaki. Wziął te psiaki od karmiącej matki, poukładał je na ziemi i strzelał do nich z wiatrówki. Potem dobijał je szpadlem. 

Na pierwszym z filmów chłopak filmuje najpierw szpadel oraz dziurę i strzelbę. Potem pyta "Gotowe do odlotu? Dobra, na pierwszy ogień idziesz... O! ty!". Po czym bierze pierwsze ze szczeniąt, kładzie je obok dziury, podnosi strzelbę, odlicza głośno: "Uwaga, trzy, dwa, jeden, zero" - po czym oddaje strzał w kierunku szczeniaka. Robi tak po kolei. Kwituje to następująco "gotowe, pierwszy leży. Za kawałek dam scenę drugą; ooo... trochę się kolega wykrwawia", po czym przybliża kamerę na szczenię, które postrzelił. Potem padają kolejne strzały. W tym momencie pada strzał do kolejnego ze szczeniąt, który wpada do wykopanej uprzednio dziury, również jeszcze się rusza. "Dobra, został jeden; sorry, właśnie nabijam wiatrówkę... Cholera! aaa... ten szczeniak ma drgawki, przepraszam was... Będę musiał szpadlem go dobić, inaczej nie da rady..." - słyszymy w filmie.

Kolejny, ostatni z filmów pokazuje, jak psy się wykrwawiają. Słyszymy głos "No... za chwilę będziesz u braci. Dobra, postaram się wam to nagrać z bliska", po czym oddaje strzał do ostatniego, trzeciego ze szczeniąt. Dalej mówi: - Nie jestem żadnym fake depresantem, jestem naprawdę zbyt niebezpieczny dla otoczenia (śmiech). Dobra, bywajcie koleżki... o! trochę krwi zostało..."

Wraz z grupą wolontariuszy z Mińska Mazowieckiego udaliśmy się na zgłoszenie interwencyjne. Potwierdziliśmy, gdzie są zakopane psy, do których strzelano. Mieliśmy nadzieje, iż jeszcze żyją, bo zakopywane były - gdy jeszcze żyły, ale niestety. Odkopaliśmy tylko malutkie ciałka psów.

Policja nie miała możliwości ich zabezpieczyć, dlatego zabraliśmy je na badania sekcyjne. Będziemy ponosić koszty z tym związane, to kilkaset złotych. Przygotowaliśmy całą dokumentacją wideo i fotograficzną związaną ze zdarzeniem. Wszystko przekazaliśmy policji. Na podstawie naszego zgłoszenia i dowodów policja zatrzymałą sprawcę - i zamknęła w policyjnym aucie. 

Na tym nasze działania się nie zakończyły. Kolejny dzień polegał na interwencji u mężczyzny, który zlecił zabicie psów 15-latkowi. Ma on ok. 80 lat.

Odebraliśmy mu dwa dorosłe psy, w tym matkę zabitych szczeniaków. Zwierzęta były zapchlone: całe w odchodach. Jeden posiadał silny stan zapalny.

Rozpoczęliśmy ich leczenie i musimy opłacić koszty przyjęcia do azylu.

W najgorszym stanie jest matka szczeniaków, którą zabraliśmy z posesji. Biedna - wciśnięta w kąt nie wiedziała co się dzieje, szukała swoich szczeniaków... Jej spojrzenie mówi wszytsko. 

Dziś ten pies jest już u nas. Zabraliśmy go z tego potwornego miejsca.

Musimy zrobić wszystko, aby ta makabryczna zbrodnia na szczeniakach znalazła swój finał w sądzie, aby sprawcy ponieśli za te czyny karę. Sprawa nieletniego zabójcy psów trafi do Wydziału ds. Nieletnich Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, który zdecyduje co dalej z zatrzymanym przez policję 15-latkiem.

Póki co Krzysztof W. przebywa w Izbie Dziecka w Warszawie. Druga sprawa toczyć się będzie przeciwko 80-latkowi, który zlecił zabicie psów tj. Henrykowi M., któremu odebraliśmy także psy żywe. Potrzebujemy bardzo Państwa pomocy w opłaceniu kosztów prowadzenia tej sprawy, by kolejny raz doprowadzić do ukarania osób bestialsko znęcających się nad zwierzętami. Podobnych trudnych interwencji mamy kilka w tygodniu, nie mamy środkó na prowadzenie podobnych spraw i zbieranie dowodów oraz opłaty za badania odebranych psów. Życia tych z interwencji pod Mińskiem Mazowieckim już nie wrócimy, ale możemy zrobić, co w naszej i Państwa mocy, by sprawcy ponieśli zasłużoną karę.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
79 zakończonych zbiórek
Wsparły 322 osoby
9 692,22 zł (107,69%)