Skazany na śmierć

Zbiórka zakończona
Wsparły 44 osoby
407 zł (58,14%)

Rozpoczęcie: 12 Października 2018

Zakończenie: 11 Stycznia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Poznajcie historię Dredzika, psa odebranego  przez inspektorów OTOZ Animals.


Wyobraźcie sobie, że nie jesteście w stanie odróżnić dnia od nocy, ponieważ oczy przysłonięte są gęstymi, skołtunionymi włosami, które powodują podrażnienia skóry całego ciała i bardzo duży dyskomfort. Takie męczarnie przechodził Dredzik – pies, który walczył o każdy widok promyku słońca.

Tak jak w większości przypadków, tak i w tym, zawinił człowiek. Człowiek, którego ciężko nazwać człowiekiem. Zapewne patrzycie na te zdjęcia i myślicie sobie – czy to, aby na pewno człowiek mógł dopuścić się tak okrutnego zaniedbana i przyczynił się do cierpienia tego niewinnego stworzenia? Niestety tak.

Dredzik od dłuższego czasu zamknięty był w ogródku przynależącym do niezamieszkałej posesji, na której trwały roboty budowlane. Dokarmiał go sąsiad, który jak tłumaczy - "nie zauważył problemu". Miesiące zaniedbań sprawiły niesamowite cierpienie psychiczne i fizyczne.

Po wywiadzie środowiskowym okazało się, że mamy do czynienia z porzuceniem. "Sprzedałem psa razem z działką. Myślałem, że nowy właściciel się nim zaopiekuje...". Słowa te pozostawiamy bez komentarza.

Mało tego – pies był w stanie zagrożenia życia, ponieważ prace budowlane wykonywane były nad jego głową.

Dredzik został przewieziony do jednej z naszych zaprzyjaźnionych klinik weterynaryjnych, gdzie dochodził do zdrowia. Usunięto mu skołtunioną sierść, a następnie zaszczepiono i poddano leczeniu. Okazało się, że był zarobaczony, co sprawiało mu jeszcze większy dyskomfort.

Kochani! Prosimy Was o wsparcie finansowe na leczenie Dredzika. Koszty leczenia, konsultacji, szczepień oraz odpowiedniej diety były wysokie. Dredzik został już adoptowany, a nam zostały długi w lecznicy.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
38 zakończonych zbiórek
Wsparły 44 osoby
407 zł (58,14%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość