Ze zgniłych łapek wystają kości! Gigantyczny malec walczy o życie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 960 osób
28 631 zł (95,43%)

Rozpoczęcie: 10 Maja 2022

Zakończenie: 31 Lipca 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
13 Czerwca 2022, 12:58
Leczenia ciąg dalszy ❤️‍

Drop cały czas przebywa pod opieką naszych przyjaciół z Fundacji Pegasus. Jego leczenie to niesamowicie ciężka praca - codzienne zmiany opatrunków, odpadające części kończyn i niewyobrazalny ból. Mimo tak krytycznego stanu, nasz psiak świetnie znosi wszelkie zabiegi medyczne. W ostatnim czasie przeszedł zabieg amputacji zgniłych palców. Jeszcze nie wiemy, czy uda się nam uratować jego wszystkie cztery łapki. Czas pokaże, na ten moment walczymy o jego normalne życie. 

Tam, skąd pochodzi, czekała go tylko śmierć. Kilkumiesięczny Drop miał szczęście. Z odległych zakątków ogarniętej wojną Ukrainy przyjechał do Polski - w krytycznym stanie.

Środki chemiczne wyżarły skórę i mięśnie na jego łapkach. Kości palców odstają z kończyny, niczym liche gałęzie na jesiennym drzewie. Drop ma wolę walki, pomimo krytycznego stanu. W jego przypadku amputacja dwóch łapek odpada - psiak jest zbyt duży, aby możliwe było takie rozwiązanie. Ewentualna amputacja oznaczałaby krótkie i bolesne życie, bo wysiądą mu wszystkie stawy. Za wszelką cenę musimy zawalczyć o zachowanie kończyn!

Stosowane ma najdroższe opatrunki, które potrafią czynić cuda. Jedna zmiana potrafi kosztować nawet 250 zł. Dzięki nim narasta ziarnina i uda się ocalić większość łapek. Z czasem konieczna będzie proteza, a także rehabilitacja.

Nasz Drops, o którego dbają codziennie wolontariusze ze Fundacji Prgasus, dostaje bardzo drogie antybiotyki, leki osłonowe, a samo leczenie zaplanowane jest na co najmniej  4 miesiąc!

Jest to jeden z setek psów uratowanych z Ukrainy, którego walka o życie jest bardzo droga. Kochani, błagamy Was o pomoc w przywróceniu tego młodziaka światu 🥺

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
305 zakończonych zbiórek
Wsparło 960 osób
28 631 zł (95,43%)