Jeż - miejski zwierz - woła SOS! II edycja akcji z okazji Dnia Jeża

1 dzień do końca
Wsparło 1 038 osób
16 845 zł (16,84%)
Brakuje jeszcze 83 155 zł

Rozpoczęcie: 9 Listopada 2023

Zakończenie: 30 Listopada 2023

Godzina: 23:59

Jesień to najtrudniejsza pora roku w naszych działaniach… Każdego dnia przyjmujemy kolejne jeże, które bez naszej pomocy nie przeżyją zbliżającej się zimy. A my bez Waszej pomocy ich nie uratujemy.

Razem z jeżami wołamy SOS - pomóżcie nam pomagać!

Dzień dobry, czy to Stowarzyszenie Nasze Jeże? Znalazłam maleńkiego jeża, mieści się w mojej dłoni, czy możecie mu pomóc? - takich telefonów czy smsów każdego dnia są dziesiątki. Każdego dnia przyjmujemy kolejne jeże, które bez naszej pomocy nie przeżyją.

Maleńkie, wychłodzone i odwodnione, spragnione i głodne… To tzw. jesienne sieroty, jeże z późnych letnich miotów… Nie mają szans na przeżycie zbliżającej się zimy, ba! nie mają szans na przeżycie zbliżających się dni…

Urodziły się późnym latem. Jeżowe mamy zrobiły, co mogły, by je odkarmić, same przypłacając to zdrowiem, a nawet śmiercią. Jeże, które przyjmujemy jesienią, zostają pod naszą opieką aż do wiosny, późnej wiosny… To ponad 7 miesięcy intensywnej opieki - karmienia, sprzątania, doglądania. To czas leczenia i odrobaczania - musicie wiedzieć, że nie przyjmujemy zwierząt zdrowych, a dodatkowo jeżowe życie wewnętrzne pod kątem pasożytów jest bardzo urozmaicone. Każdy kolejny jeżowy podopieczny to oddzielny boks, miseczki, to kolejny pyszczek do wykarmienia, leczenia czy rehabilitacji. Nie każdy z nich zdąży zahibernować… Będą żerowały całą zimę, wymagając naszej opieki i troski…

Jesienne sierotki to tylko część naszych podopiecznych. Są jeszcze jeże ranne - pogryzione przez psy, ofiary wypadków komunikacyjnych czy podkaszarek. Przed nami bardzo trudny czas... Opieka nad jeżami, które już są pod naszą opieką i stworzenie warunków dla tych, które przyjmiemy w najbliższym czasie. 

Miejcie ❤️ dla jeży i pomóżcie nam pomagać!

-----

Zbiórka towarzyszy eventowi z okazji Dnia Jeża. Wydarzenie odbędzie się w poznańskiej Palmiarni (pawilon III), na które serdecznie Was zapraszamy! Zebrane środki przekażemy:

- Głównemu organizatorowi Polskiemu Stowarzyszeniu Ochrony Jeży NASZE JEŻE

- Fundacji Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie 

- Fundacji Albatros

- Fundacja JeKo / ORZ „Azyl dla jeży”

- Fundacja Ochrony Jeży Hedgehope

- Stowarzyszenie Leśne Przytulisko 

Organizator
3 aktualne zbiórki
28 zakończonych zbiórek
1 dzień do końca
Wsparło 1 038 osób
16 845 zł (16,84%)
Brakuje jeszcze 83 155 zł