Ratujemy psy z Radys! Jesteście z nami?

Closed
Supported by 296 people
10 954 zł (109,54%)

Started: 02 April 2019

Ends: 02 July 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Po długich bojach udało się! 37 psów z Radys trafiło do naszego schroniska!

Wczoraj Animal Rescue Polska przywiozło do nas 37 psów wyciągniętych z Radys po wielkich bojach! Na ten dzień czekaliśmy wszyscy! Psiaki rozpoczynają swoją bezpieczną drogę do poszukiwania kochających domów!

Wstępne koszty na zapewnienie psiakom opieki na jak najlepszym poziomie szacujemy na 10 tysięcy złotych. Psiaków jest 37, w większości nie są kastrowane, nie mamy żadnych informacji o ich szczepieniach i profilaktyce - wszystko musimy zrobić sami!

Ze wstępnego przebadania przez lekarzy weterynarii wiemy, że część psów ma problemy z zębami, wiele jest skrajnie otłuszczonych i konieczne będzie odchudzanie ich specjalistyczną karmą, u kilku podejrzana jest niedoczynność tarczycy, co wymaga dalszej diagnostyki.

Psy były żywione bardzo słabą karmą, o czym świadczy bardzo zły stan okrywy włosowej - wszystkie psy mają matową sierść, często z łojotokiem. Musimy zapewnić im karmę jak najlepszej jakości, aby uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych.

Kolejnym wydatkiem będzie zabezpieczenie psiaków przeciwko kleszczom, które w naszej okolicy bardzo często roznoszą babeszjozę. Zakup preparatów na 37 psiaków na cały sezon to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Leczenie niezabezpieczonych psów kilka razy wyższy. Nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, a psów narażać na śmiertelną chorobę. Musimy działać natychmiast. Do tego wszystkie psiaki trzeba porządnie odrobaczyć.

Kochani! Te psinki najpierw zostały porzucone lub zgubione przez swoich właścicieli, następnie przewiezione kilkaset kilometrów od swojego domu, wrzucone do molochu, gdzie przebywa kilka tysięcy psów. Stamtąd udało się nam je zabrać! Pomóżcie nam zapewnić im godne warunki i jak najszybciej znaleźć prawdziwe domy!

Supported by 296 people
10 954 zł (109,54%)