Klatka do odłowu kotów

Closed
Supported by 1 person
30 zł (1,5%)

Started: 20 September 2020

Ends: 30 December 2020

Hour: 23:59

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Działamy na terenie miasta Słupsk i zajmujemy się pomocą zwierzętom. W zakresie swojego działania zajmujemy się odłowem kotów wolnożyjących i zagubionych, którym udzielamy pomocy weterynaryjnej, lub przekazujemy do sterylizacji. Koty zagubione są przewożone do miejskiego schroniska, gdzie czekają na właścicieli. Do tego dochodzą liczne zgłoszenia od miejscowych organizacji prozwierzęcych  o udzielenie im pomocy i wspólne odławianie kotów.

Założyliśmy tę zbiórkę, ponieważ wiemy, że ten sprzęt będzie nieocenionym nabytkiem i pomoże uratować kolejne kocie istnienia. Każdy, kto choć raz podjął się wyzwania i próby złapania kota wolnożyjącego, wymagającego leczenia wie, jak ciężkie bywa złapanie go w zwykłą klatkę-łapkę. Często koty omijają je szerokim łukiem, a próby złapania wydłużają się z kilku godzin na kilka tygodni.

Koszt takiej klatki ze zdalnym sterowaniem to 2000 zł. Dlaczego akurat ta i dlaczego z pilotem?

Koty to inteligentne zwierzęta, potrafią wyczuć zapach człowieka z kilku metrów i nie dać się złapać pomimo głodu, bólu, a przede wszystkim strachu przed nami. Konstrukcja klatki pozwala na to, aby koty mogły wejść do niej z 3 stron, a nie z 1 jak w przypadku standardowej klatki. Jest na tyle duża, by nie wzbudzać podejrzeń u kotów oraz daję nam możliwość zamknięcia jej ze znacznej odległości, bo aż kilkudziesięciu metrów. Zamyka się ona w pół sekundy i również na tej płaszczyźnie potwierdza swoją przewagę na tle jej standardowej odmiany. Dlaczego zdalnie sterowana? Działanie w terenie zurbanizowanym wymaga specyficznych urządzeń i tradycyjne metody się nie sprawdzają. 

Prosimy Was o pomoc dla wielu kocich istnień, którym Animal Patrol może uratować życie.

Supporters

Loading...

Organiser
0 actual causes
1 ended cause
Supported by 1 person
30 zł (1,5%)