A po co?

Closed
Supported by 97 people
1 815 zł (60,5%)

Started: 12 September 2019

Ends: 31 October 2019

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

To już kolejny raz, kiedy kuratorzy sądowi z Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie monitorujący skazanych za przestępstwa przeciwko ludziom, poprosili nas o pomoc dla zwierzęcia. Tym razem chodziło o zaniedbanego, niespełna 6-kilogramowego psiaka, przetrzymywanego w sposób stały na łańcuchu o długości 70 cm.

Kiedy udaliśmy się na miejsce okazało się, że pies jest zaniedbany i chory. W jego sfilcowanej i skołtunionej sierści roiły się pasożyty, pod sierścią rozpalona od odparzeń skóra. Dodatkowo na grzbiecie ujawniono otwartą zakażoną ranę, która nie okazała się problemem dla właściciela zwierzęcia, tak, jak i poprzerastane pazury.

Jednak zarówno pazury, jak i sfilcowana sierść okazała się ogromnym problemem dla zwierzęcia, gdyż w znacznym stopniu utrudniały mu poruszanie się oraz załatwianie fizjologicznych potrzeb. Ile cierpiał…? On nam nie powie.

Zwierzę nie posiadało ani książeczki, ani szczepienia przeciwko wściekliźnie, nie było również nigdy odrobaczane. Kiedy zapytaliśmy, jak zwierzę ma na imię, właścicielka zapytała - "Imię..? Ale po co?"

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia i pobytu w klinice kolejnego naszego podopiecznego. Wbrew zdrowemu rozsądkowi przyjęliśmy pod opiekę kolejne zwierzę, a środków brak... Będziemy wdzięczni za każdy grosz. Dziękujemy wszystkim z całego serca.

Supporters

Loading...

Supported by 97 people
1 815 zł (60,5%)