Schorowany Śmieszek - zapewnić mu godną starość...

Closed
Supported by 63 people
780 zł (52%)

Started: 17 September 2015

Ends: 31 October 2015

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Nazwaliśmy go Śmieszek... Wbrew wszystkiemu. Wbrew temu, że człowiekowi patrzącemu na niego robi się smutno... Wbrew temu, że on sam jest bardzo smutny, bo smutny los zgotował mu człowiek... Człowiek? ... Człowiek nie pozbywa się swojego Przyjaciela, kiedy ten jest już stary. Człowiek nie pozbywa się Przyjaciela, kiedy ten zachoruje. Nie zostawia go samego, nie... Człowiek tak nie robi...
 


Śmieszek ma czternaście lat. Został przez nas odebrany ze Schroniska dla Zwierząt. Właściwie w Śmieszku nie ma nic zdrowego. Ma chore oczy, chore łapy, chory kręgosłup, chore serce... Wszystko ma chore. W tej chwili Śmieszek przebywa w Lecznicy, w szpitaliku, na czas przeprowadzenia niezbędnych badań. Został zbadany przez Panią Doktor, zostały wykonane zdjęcia RTG.


Z wstępnych badań wiemy, że stawy psa są w bardzo kiepskim stanie, że pies ledwo chodzi, o ile można w ogóle nazwać to chodzeniem Wg Pani weterynarz z całą pewnością odczuwa duży ból. On nie ma siły ustać dłużej... Zarówno stawy łokciowe jak i kolanowe są mocno zwyrodnione, do tego są zwyrodnienia w kręgosłupie. Jego ziajanie może być spowodowane powiekszonym sercem, które widać było na prześwietleniach, lub bólem. Psu się rozjeżdżały łapki Do tego pies nie widzi - okulista stwierdził w jedym oku zaćmę - czyli 100 % ślepoty, w drugim oczku zwichnięcie soczewki z adnotacją lekarza - nie do leczenia
 

Kolejną sprawą jest wynik krwi w ktorym ALP jest na poziomie 1925, gdzie norma to 20-155. Na domiar złego Pani Doktor po badaniu dotykowym jąder, stwierdziła zmienioną strukturę. Pies ma uchyłki w jelicie przy odbycie i w trakcie badania biedak się naprężył co uwidoczniło nam guza który wysunął się na zewnątrz, jest wielkości dużej śliwki. Pies ma kłopoty z wypróżnianiem, nawet podczas mierzenia temperatury widać było, że psina ma dużą bolesność, istnieje także prawdopodobieństwo że nie utrzymuje moczu. Zostało również wykonane USG jamy brzusznej i jąderek, oraz odbyła się konsultacja onkologiczna.
 

Wynik USG:

Wątroba powiększona, miaższ o cechach miernego stłuszczenia, zwyrodnienia na całej powierzchni bez obecności zmian naciekowych, ogniskowych, rozrostowych. Brzegi wątroby gładkie. Pęcherzyk zółciowy poszerzony o cechach miernego zgrubienia zapalnego z miernym zagęszczeniem żółci. Drogi żółciowe nieposzerzone brak zastoju żółci. Żyły wątrobowe i cvc nieposzerzone - brak zastoju biernego w wątrobie. Układ żyły wrotnej prawidłowy. Niewielka ilość płynu wokół wątroby. Śledziona niepowiększona, jednorodna o cechach przebudowy przewlekłej, pozapalnej, anemicznej bez zmian ogniskowych, brzegi gładkie. Żyła śledzionowa nieposzerzona. Nerki prawidlowej wielkości około 45 x 27 mm miaższ o budowie prawidłowej do wieku o większej przebudowie nieco przewlekłej miąższu nerki prawej o prawidłowym do wieku stosunku korowo rdzeniowym, miedniczki nerkowe nieposzerzone brak zastoju moczu. Brak zwapnień okołomiedniczkowych brak obecności złogów. Moczowody nieposzerzone. Nadnercza niepowiekszone o śr około 5 mm bez cech rozrostu i deformacji Trzustka niepowiększona miernie przewlekle zwyrodnieniowo przebudowana bez cech ostrego zapalenia brak nacieku zaplnego wokół. Żołądek o budowie prawidłowej o śr okolo 5.7 mm warstwowej o cechach nieznacznego zgrubienia ściany bez cech zmian o charakterze rozrostowym. Jelita cienkie i grube o budowie prawidłowej, warstwowej bez mian zaplnych bez zmian naciekowych, miernie zgazowane. Perystaltyka prawidłowa. Pęcherz moczowy o cechach miernego zgrubienia ściany bez zmian wrozrostowych Mocz nieco mętny bez złogów. Cewka moczowa nieposzerzona bez zmian w budowie. Gruczoł krokowy położony w jamie brzusznej, powiekszony 62 x 55 mm o cechach przebudowy zapalnej, przewlekłej drobnotorbielowatej z miernym odczynem zaplnym wokoło i niewielka ilością płynu mogący sugerować o zapalenieu okologruczołowym. Płaty nieco pobrużdzone. Płaty symetryczne. Brak powiekszonych wezłów chłonnych w jamie brzusznej. Jądra zmienione w obu widoczne zmiany ogniskowe o śr okolo 12 - 13 mm lite sugerujące na zmiany o charakterze nowotworowym Pozostaly miąższ jąder nieco przewlekle przebudowany.

 

Wnioski:

Cechy zapalenia gruczołu krokowego
Mierna przebudowa narządow wewnetrznych
Guzy jąder

Po pobycie w szpitaliku, Śmieszek pojedzie do hotelu dla zwierząt, gdzie będzie miał zapewnioną całodobową opiekę w domowych warunkach i gdzie będzie otoczony troską, czułością i miłością, której nie zaznał w poprzednim miejscu pobytu. Będzie tam przebywał tak długo, jak długo jego stan na to pozwoli. On sam nam o tym powie. Kiedy przyjdzie czas... Po konsultacji z onkologiem szukamy dla Śmieszka leku o nazwie Theranecron, który spowalnia rozwój nowotworów.


Zwracamy się z prośbą o pomoc w opłaceniu faktur za leczenie Śmieszka oraz za jego pobyt w hotelu dla zwierząt. Każda, nawet najmniejsza wpłata jest dla nas bardzo cenna i za każdą wpłatę składamy najserdeczniejsze podziękowania!

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
39 zakończonych zbiórek
Supported by 63 people
780 zł (52%)