Dla Farinellego - na upragniony, swobodny oddech

Closed
Supported by 36 people
1 114 zł (69,62%)
Adopcje

Started: 25 May 2022

Ends: 31 July 2022

Hour: 23:59

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Farinelli został złapany w ostatniej chwili jako kot, który wyraźnie podupadł na zdrowiu i wyglądał jak przysłowiowy obraz nędzy i rozpaczy: zatkany ropą nos, zrudziała sierść, waga ledwo ponad 3 kg, na zębach kamień i stada wszołów zjadające go żywcem!

Od tego czasu minęły 2 lata, w ciągu których Farin przeszedł spektakularną metamorfozę w nakolankowego miziaka, ale niestety kłopoty z nosem wciąż są poważnym wyzwaniem. Farinelli boryka się z przewlekłym bakteryjnym zapaleniem jamy nosowej spowodowanej obecnością gronkowca. Ciągły katar, a niekiedy i krwawienie z noska uprzykrza mu życie powodując problemy z oddychaniem. Smarków jest sporo, dodatkowo często są gęste i zbite, co skutecznie zatyka koci nos.

Niestety dotychczasowe leczenie antybiotykami nie przyniosło pożądanego efektu. Pod koniec zeszłego roku Farin otrzymał 5 dawek autoszczepionki tj. szczepionki przygotowanej z wyizolowanych z jego nosa bakterii. To rozwiązanie okazało się być przełomowe bo objawy ustąpiły, jednak po kilku miesiącach nastąpił nawrót...

Potrzebujemy Waszej pomocy, aby udać się do Wrocławia na badanie endoskopowe, tym razem połączone z badaniem tomografem. Wierzymy, że tak szeroka diagnostyka pozwoli nam w końcu precyzyjnie określić źródło problemów Farinellego i wdrożyć skuteczne leczenie. Z uwagi na przeprowadzenie badania pod narkozą przed wyjazdem musimy też wykonać odpowiednie badania krwi.

Szacunkowy koszt badań laboratoryjnych oraz wizyty (rynoskop + TK) to ok. 1 600 zł, co jest sporym wydatkiem dla nas. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę! Pomóżmy Farinowi złapać upragniony i swobodny oddech!

Supporters

Loading...

Organiser
7 actual causes
96 ended causes
Supported by 36 people
1 114 zł (69,62%)
Adopcje