Bezdomna kotka ze złomowiska – spędziła 5 miesięcy w lecznicowej klatce. Prosi o wsparcie!

Closed
Supported by 191 people
1 422 zł (56,88%)

Started: 20 April 2016

Ends: 20 June 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Ta zwykła biało-czarna koteczka bytowała, wraz z innymi kotami na jednym z mińskich złomowisk. To miejsce wyjątkowo niefortunne na życie dla kotów. Jak nie są przepędzane i trute, to wpadają pod koła samochodów. Koteczkę udało się złapać tylko dlatego, że była już bardzo słaba i nie uciekała. Kotka trafiła pod opiekę wolontariuszy z grupy Zwierzaki z Mińska. Została przewieziona do całodobowej przychodni, gdzie poddano ją intensywnemu leczeniu.

Kotka musiała być poddana tlenoterapii, ponieważ miała silne duszności i ostry koci katar. Czynnikiem utrudniającym opiekę lekarską nad kotką był fakt, że była dzika. Broniła się przed dotykiem człowieka, badaniami, pobraniami krwi. A przecież wszyscy chcieli jej pomóc.

Po długiej i kosztownej diagnostyce okazało się, że kotka jest nosicielem pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa), jednej z najniebezpieczniejszych bakterii. Wykazuje ona odporność na większość antybiotyków, co utrudnia leczenie chorób przez nią spowodowanych. Tak też było w tym przypadku – kotce podawano różne antybiotyki, robiono kilka wymazów a nawet rinoskopię (wprowadzenie mikrokamery do nosa), a mimo tego nie czuła się lepiej ani odrobinę.

Jej pobyt w przychodni wydłużał się. Najpierw były to tygodnie, potem miesiące. A wraz z upływającym czasem rosły koszty leczenie. Obecnie koteczka nadal jest leczona – już nie tak intensywnie, ale musi być pod opieką lekarza. Udało się ją także trochę oswoić, już wie, że człowiek chce jej pomóc i ulżyć w chorobie.

Pod naszą opieką jest wiele zwierzaków. Chcąc wszystkim pomóc, musimy spłacać bieżące zobowiązania. Dlatego prosimy Was o pomoc w pokryciu kosztów leczenia Chaberki!

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 191 people
1 422 zł (56,88%)