Pomóż zaczipować psy z Sanoka!

Closed
Supported by 38 people
402 zł (36,54%)

Started: 25 April 2016

Ends: 25 August 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w zaczopowaniu bezdomnych psiaków. Znakowanie psów poprzez czipowanie oraz ich zarejestrowanie to najbardziej efektywne rozwiązanie problemu zaginionych lub znalezionych psów.

Dzięki czipie jesteśmy w stanie szybko odnaleźć właściciela zagubionego czworonoga. Jesteśmy również  w stanie namierzyć właściciela, który najpierw zaadoptował psiaka, a później celowo i świadomie go porzucił. Możemy wówczas obarczyć taką osobę odpowiedzialnością prawną.

Czipowanie polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia mikroczipu, zawierającego unikalny 15-cyfrowy kod, do którego przypisane są w komputerowej bazie danych informacje o psie oraz nazwisko i adres właściciela. Chcielibyśmy, aby wszystkie opuszczające nasz ośrodek psy były zaczipowane!

Gdyby zdarzyło się, że zaadoptowany z naszego Towarzystwa  psiak zniknie, zaginie, zgubi się, zostanie skradziony lub stanie mu się krzywda (musimy brać pod uwagę wszystkie możliwe ewentualności), wtedy jesteśmy zdolni bardzo szybko go odnaleźć.

Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami jest w trakcie nawiązywania stałej współpracy z SAFE-ANIMAL, która umożliwi właścicielom, którzy w przeszłości zaadoptowali od nas swojego pupila, całkowicie bezpłatne zarejestrowanie zwierzaka w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt.

Należy pamiętać, że oznakowanie psa wymagane jest obecnie przy wyjazdach zagranicznych do państw Unii Europejskiej – numer mikroczipa i data szczepienia wpisywane są do paszportu zwierzęcia. Mikroczipy, które chcemy stosować w ośrodku spełniają wymagania normy ISO 11784.

Zwracamy się do Waszych serc z prośbą o wsparcie w naszym przedsięwzięciu. Razem możemy osiągnąć zamierzony przez nas cel. Wiemy, że z Waszą pomocą na pewno nam się to uda – już nie raz pokazaliście, że można na Was liczyć!

Supporters

Loading...

Supported by 38 people
402 zł (36,54%)