Musimy zdążyć przed zimą, aby zapewnić im dach na głową. Pomóż zmienić na lepsze ośrodek dla zwierząt skrzywdzonych

Closed
Supported by 408 people
15 929 zł (106,19%)

Started: 05 September 2020

Ends: 16 September 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pilnie musimy zapewnić dach nad głową naszym podopiecznym! Musimy pozbyć się starych, zużytych i rozpadających się boksów. Chcemy zastąpić je drewnianymi, bezpiecznymi, przytulnymi domkami. Czas goni nieubłaganie, dostawa zamówionych domków lada dzień a pieniędzy na fakturę  za nie nie mamy :( 

Kolejna zima w naszym ośrodku dla większości naszych podopiecznych. Wiele  z nich to psiaki w wieku  + 8 lat i więcej, kalekie fizycznie i psychiczne. Niechciane i zapomniane znalazły u nas bezpieczną przystań, nie rzadko na ostatnie lata swego życia. Niestety w naszym prywatnym domu już więcej staruszków nie upchniemy, a chcielibyśmy, aby wszystkie miały jak najlepiej, lecz nasze możliwości są bardzo skromne. Mamy zaledwie dwa domki ocieplane dla psich staruszków i są to niewielkie domki po 20 m 2. Nasz ośrodek powstał w 2014 roku, zbudowany od podstaw, własnymi rękoma i za własne pieniądze.

Drewniane altanki z budami i podestami, tak aby psiaki miały osłonę przed słońcem i deszczem, aby nie musiały cały czas chować się do budek.

Remontowane ciągle i czas tych wiat niestety się kończy. Ostatni generalny remont w 2017 r. przy pomocy kilku oddanych wolontariuszek.

Kolejnego remontu już boksy nie wytrzymają. Deski się rozeschły, podłogi zjadły korniki i trochę pomogły psiaki. Niestety nie mamy możliwości wybudowania pawilonu na tym terenie, a to było najlepsze dla zwierząt. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym najlepsze warunki, na jakie pozwala zagospodarowanie terenu.

Jesteśm właśnie w trakcie ich rozbiórki. Psiaki tymczasowo przeniesione do innych boksów i pomieszczeń ale ten stan nie może długo trwać. Muszą jka naszybciej wrócić na swoje wybiegi. 

Staruszki i młodsze psiaki doskonale się czuły wiosną, latem czy jesienią w swoich dużych drewnianych boksach. Drewno jest bardzo przyjazne dla zwierząt. 

Cisza, spokój, zielono, ale czas na zmiany, Wiaty  to już przeszłość. Targane wiatrami, smagane gradem i deszczem po tylu latach nie nadają się już do użytkowania. Dachy zaczęły się zapadać a konstrukcje nie nadają się już do remontu. Ich czas przeminął. Właśnie trwa ich rozbiórka i robimy miejsce na domki.

Mamy ofertę od producenta na 10 domków  z gankiem dla naszych psiaków, Domki są niewysokie, w sam raz dla naszych psich podopiecznych. 

Do środka można wstawić legowiska lub budki. Będą miały staruszki przytulnie i ciepło. Musimy się spieszyć, aby zdążyć przed deszczami i zimą, jaka by ona nie była. W starych boksach psiaki już nie mogą dłużej mieszkać, nie nadają się już do remontu, deski się kruszą, a dachy z płyty bitumicznej zarywają się. 

W 2017 roku udało nam się zebrać na zbiórce ponad 9 tys. i wyremontować  holenderski domek dla psiaków. Wierzymy, że i tym razem nas wesprzecie. Kochani czas nagli. Prosimy bardzo o wsparcie, udostępnianie gdzie się da. Musimy wpłacić zaliczkę, czas dostawy to 14 dni. Kwota obejmuje zakup domków, transport i materiały wykończeniowe. Więc kochani do dzieła one liczą na nas wszystkich! Nigdy nas nie zawiedliście i wierzymy, że i tym razem, wspólnie osiągniemy cel. 

Supporters

Loading...

Organizator
1 aktualna zbiórka
58 zakończonych zbiórek
Supported by 408 people
15 929 zł (106,19%)